Як працювали закарпатські нардепи у нинішньому парламенті

Опубліковано:





Народний депутат України від фракції “УДАР” Валерій Пацкан сьогодні зустрівся з журналістами, щоб відзвітувати про свою депутатську діяльність протягом двох років.

На даний момент це єдиний нардеп із Закарпаття, який розказав, чим займався протягом цих двох років. Можливо, лише поки що. Втім, судячи зі статистики депутатської діяльності, розміщеної на сайті Верховної Ради, кільком нашим нардепам просто нема, про що звітувати.

Що стосується роботи Валерія Пацкана, то за період роботи парламенту у нього 78 законодавчих ініціатив. Для порівняння: У Михайла Ланьо – 2, у Василя Ковача – 4, у Павла Балоги – 3, у Івана Бушка – 8, у Валерія Лунченка – 14, У Василя Петьовки – 26, в Іштвана Гайдоша – 36, у Віктора Балоги – 37.

Системних законопроектів, які регулюють нову сферу суспільних правовідносин, у Валерія Васильовича три. Ланьо, Бушко, Ковач та Павло Балога не мають жодного.

5 проектів законів та 12 проектів постанов, в розробці яких брав участь Пацкан, набули чинності. Натомість, найгірші показники тут аж в 5-х закарпатських нардепів, які мають повноцінні нулі – це Ланьо, Мошак, П. Балога, Петьовка та Лунченко.

Найактивнішим закарпатський ударівець виявився і в виступах у сесійній залі. На його рахунку 34 виступи з трибуни та 24 – з місця.

Що ж стосується пропусків сесійних засідань, то їх у Пацкана 15. Стільки ж і у В. Балоги. Найстараннішим в цьому плані нардепом виявився Іштван Гайдош – лише 11 пропусків.

З цього приводу нардеп зауважив, що, по-перше, 15 – це не понад 40, як недавно повідомляли деякі закарпатські сайти, незрозуміло звідки взявши дані. По-друге, 10 із цих пропусків припали на міжнародні відрядження до США та Женеви, про що повідомляв спікер ради на початку засідань.

Інші 5 пропусків припали на засідання під час подій Майдану. Зокрема, В. Пацкана не було в сесійній залі 16 січня, коли приймалися сумнозвісні диктаторські закони, що привели до кривавого протистояння між майданівцями та “Беркутом” на вул. Грушевського.

За ті закони проголосували тоді, нагадаємо, Михайло Ланьо, Іван Бушко, Василь Ковач та Іштван Гайдош.

Щодо законотворчої діяльності народного депутата, то він підготував три системні проекти законів – “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, “Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон”, “Про люстрацію в Україні”. Один з них був прийнятий ВРУ.

На чолі Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин В. Пацкан проводив три парламентські та комітетські слухання щодо захисту прав людей в різних сферах (мова про рівні можливості чоловіків та жінок, трудову міграцію, захист персональних даних тощо).

Комітет провів два виїзні засідання – в Криму з приводу облаштування кримських татар, та на Закарпатті стосовно прав нацменшин та біженців, що потребують тимчасового захисту.

Що стосується Верховної Ради, яка завершує свої повноваження, то Валерій Пацкан вважає, що шкодувати за нею нічого і позачергові вибори були необхідними.

“Неможливо повноцінно працювати зі 180 регіоналами, – сказав він на прес-конференції. – Крім того, зізнаюся чесно – мені просто некомфортно сидіти в одному залі з деякими нардепами із Закарпаття, з іншими депутатами, які просто лобіюють свої інтереси в газовій сфері, енергетичній та інших”.

Про Захід


Про Захід