«Словенська веселиця-2014″ зібрала закарпатських словаків у Кам’яниці

Опубліковано:

Серед різноманітних фольклорних свят народного мистецтва, якими здавна пишається наш край, “Словенськавеселиця” займає особливе місце. За доброю традицією щороку вз олоті дні вересня в різних куточках Закарпаття, де компактно проживають словаки, почергово відбуваються народні гуляння, театралізовані фольклорні дійства в рамках уже звичного для словацької громади фестивалю. 
Цьогоріч “Словацьку веселицю-2014” гостинно приймала мальовнича Кам'яниця, що наУжгородщині. Погожої вересневої недільної днини тут зійшлися мешканці навколишніх сіл, посланці зі Словаччини, Ужгорода, самодіяльні художні колективи із Закарпаття та з-закордону.
Гостей і учасників фольклорного свята привітали перший заступник голови облдержадміністрації АндрійСербайло, голова Ужгородської РДА МаріяКоваль-Мазюта, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, а також керівники словацьких національно-культурних товариств.
Як зазначила у вітальному слові Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, нинішня “Словенська веселиця-2014” є свідченням високого творчого обдарування аматорів сцени, їх вірності одвічним народним традиціям та, безумовно, впише свою яскраву сторінку в культурний і духовний літопис багатонаціонального Закарпаття, відкриє нові імена.
Слід зазначити, що свято відбулося за сприяння обласної культурно-освітньої організації “Матіца словенська” на Закарпатті, обласної та районної влад, Центру культур національних меншин Закарпаття в рамках проекту HUSKROUA/1001/083 “Словацько-український центр культури” – створення та зміцнення співробітництва між Пряшівським самоврядним краєм і Закарпатською областю”.

Людмила ОРОС


Про Захід