Валерій Пацкан: нинішня Верховна Рада боргує перед всім народом

Опубліковано:

Сьогодні, 24 вересня, народний депутат України, керівник обласної організації партії “УДАР” Валерій Пацкан прозвітував про свою діяльність у парламенті. Зрозуміло, що в цій депутатській каденції це вже останній його звіт, адже всього через місяць буде обрано новий склад парламенту.

Та насамперед Валерій Васильович розказав, що ще повинна зробити діюча ВР перед тим, як завершити свої повноваження. Зі слів нардепа, ця ВР сильно завинила перед всім українським народом, але якщо встигне прийняти кілька важливих законів, то трохи спокутує провину.

“Перше, що треба зробити – прийняти закон про вимушених переселенців. Я разом з рядом інших депутатів є його автором. Мав сподівання, що закон буде ухвалений в першому читанні ще під час минулого засідання, але не вийшло”.

Законом передбачено надання статусу тим, хто мусів покинути свої домівки через анексію Росією Криму та бойові дії в зоні АТО на Донбасі. Це за одними даними 250 тисяч переселенцями, а за іншими, неофіційними, – близько 400 тисяч людей.

Закон передбачає надання статусу вимушеного переселенця, видачу відповідних довідок в міграційній службі, створення спеціального державного органу, який займатиметься переселенцями, і так далі.

Другий закон, який повинна обов'язково прийняти Верховна Рада перед складенням повноважень, на думку Валерія Пацкана, – прийняття закону про вибори, щоб наступний парламент не мав можливості спекулювати цим питанням в майбутньому.

“Позиція нашої політичної сили – відкриті партійні списки. Якщо так сталося, що ці вибори проводимо за старою системою, то наступному парламенту не треба дати можливості маніпулювати думкою громадськості. Тому ця Верховна Рада має прийняти закон для наступних виборів”.

Валерій Пацкан нагадав, що були спроби прийняти новий закон про вибори вже для волевиявлення 26 жовтня. Однак вони не мали підтримки в діючих депутатів. Голосувати були готові максимум 170-180 обранців.

Також треба прийняти ряд законів, які потребують збройні сили України.

Про Захід


Про Захід