Через терасу “Фабрики Другеттів” депутати ініціюють позачергову сесію з метою скасувати незаконний дозвіл (Документи)

Опубліковано:

Ініціативу висунули депутати Ужгородської міської ради від фракції "Солідарність" і вже розпочали збір підписів про скликання позачергового засідання, про що повідомили на своїй сторінці у мережі Фейсбук разом із мотивацією та законодавчим обгрунтуванням незаконності встановлення даної споруди.

"Фракція партії “Солідарність” в Ужгородській міськраді підготувала проект рішення про скасування рішення виконкому щодо надання дозволу на спорудження тераси поряд із закладом “Фабрика Другетті” на вулиці Корзо.

Розглянути це питання ми розраховуємо на позачерговому засіданні сесії міськради, на проведення якої ми вже розпочали збір голосів.

Розробити такий проект рішення ми вирішили через серйозний резонанс, який викликало будівництво тераси, а також через звернення до голови фракції “Солідарності” в міськраді Андрія Риби Ужгородської громадської організації “ПРО УРБЕ”. У звернення голова “ПРО УРБЕ” Петро Сарваш наголошує, згідно положення про літні торгові майданчики, яке діє на території нашого міста, встановлення будь-яких стаціонарних конструкцій в межах червоних ліній вулиць заборонено. В цих місцях можуть розміщатися лише парасолі або висувні маркізи.

Вивчивши Положення про літні торгові майданчики, ми дійшли висновку, що у випадку встановлення тераси “Фабрики Другетті” допущено цілий ряд серйозних порушень. Зокрема, пункт 2.6 розділу “Загальні вимоги до розміщення літніх терас” говорить “У межах відкритих літніх терас можуть бути встановлені лише столики, крісла, лавиці, світильники, декоративні елементи, парасолі, урни для сміття, квіткові та ландшафтні композиції”.

Пункт 2.9: “Заборонено влаштування стаціонарних навісів над літніми терасами в межах червоних ліній вулиць”.

Пункт 2.16.1: “У пішохідній зоні літні тераси влаштовуються виключно в місцях (зонах), передбачених схемою містобудівних обмежень”. Як можна побачити на схемі (див. фото), розміщення тераси на цьому місці не передбачене взагалі.

Пункт 2.16.2: “Літні тераси встановлюються із забезпеченням проїзду спецавтотранспорту”. Ширина тераси “Фабрика Другетті” викликає сумніви, чи зможуть пожежні машини спокійно проїжджати вулицею Корзо.

Пункт 2.17.3 говорить, що розміщення літньої тераси заборонено в місцях, не передбачених схемою розміщення терас.

Ми вважаємо, що вказаних порушень цілком достатньо, щоб підняти питання про заборону будівництва тераси на вулиці Корзо. Жодні аргументи пана Роберта Левицького про майбутню красу тераси та апеляції до львівського досвіду не можуть спростувати того факту, що рішення про видачу дозволу на цю терасу та її будівництво відбулися зі значними порушеннями. Ми вже неодноразово бачили, як підприємці з мовчазної згоди влади спокійно порушували будь-які можливі норми, рішення, правила, що зрештою призвело до архітектурного хаосу в місті. Зараз спостерігаємо, один із найзухваліших таких випадків в самому серці Ужгорода.

Закликаємо колег по міськраді підтримати скликання позачергової сесії та відмінити незаконне рішення виконкому. А небайдужу громаду міста закликаємо підтримати нас," – інформує прес-служба фракції "Солідарність" в Ужгородській міській раді. 

 

Про Захід