Політика

Депутати облради підтримали пропозицію перевірити інтернет-клуби і кафе

Обласні обранці активно використовують такий  інструмент вирішення нагальних проблем самоврядних території та їх громад як депутатський запит.

От і цього, першого пленарного засідання четвертої сесії облради було подано та озвучено низку депутатських запитів з наболілих питань.

Приміром,  Василь Дем'янчук усно подав депутатський запит щодо перевірки функціонування інтернет-клубів і кафе, в яких часто  під вивісками продажу державних лотерей  підпільно розміщені ігрові автомати . Депутати підтримали колегу та  направили цей запит   не тільки в облдержадміністрацію,  а й в головне управління Національної поліції в Закарпатській області.

Роман Фурман клопотав про виділення з обласного бюджету коштів для заміни чотирьох вікон та одних дверей в амбулаторії загальної практики –сімейної медицини в с.Матійово Виноградівського району у сумі 35 тис.грн. Адже, зазначив він, незважаючи на проведені заходи з енергозбереження,  тут  великі втрати тепла через старі вікна і двері, хоча вони щороку утеплюються силами працівників лікувально-профілактичного закладу. Температура іноді не перевищує +15 градусів у зимовий період, що ускладнює роботу медпрацівників і  становить небезпеку для здоров'я  як для них самих, так і для хворих, які звертаюся за допомогою.    В другому  запиті Роман Миронович просить виділити кошти з обласного бюджету, зокрема 48 тис.грн.  на проведення заміни семи вікон і  одних дверей у Матіївському дошкільному  навчальному закладі. Частину вікон  і дверей в дитсадку вже  замінено. Тут також у зимовий період діти часто хворіють,  батьки скаржаться. У наступному запиті цей депутат  просить включити проект  "Капітальний ремонт будівлі, заміна вікон та дверей ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підвиноградів  Виноградівського району" до Програми  співробітництва між Закарпатською областю та краєм Височина ЧР на 2017 рік.  Це найбільша сільська школа в районі, де навчається майже 800 дітей. Заміна вікон та дверей, які тут встановлені ще за часів Союзу, на енергозберігаючі дасть можливість  значно зекономити використання газу та зменшити захворюваність учнів, особливо в холодні пори року.  Управлінням освіти , молоді та спорту  Виноградівської РДА замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації. Відповідно до експертного звіту щодо розгляду кошторисної частини проектної документації, загальна вартість за робочим проектом становить 1 млн 542 тис грн.

Федір Ісайович звернувся стосовно  сприяння у фінансуванні та завершенні будівництва дитсадка у с.Фанчиково Виноградівського району. "До мене, як депутата звернулися жителі с.Фанчиково, які розповіли, що рішенням Закарпатської облради  №134 від 5 січня 2016 року  для продовження будівництва сільського дитсадка  виділено  590 тис грн.. Роботи на об'єкті ведуться. Разом із тим для його завершення необхідні ще кошти". Як зазначив  депутат, на території Фанчиківської сільради діють три дошкільні заклади. Дитсадок №1 знаходиться  в пристосованому приміщенні римо-католицької церковної фари, де мешкає 57 дітей, ще 26 заяв – на черзі. Дитсадок №2 облаштовано в пристосованому приміщенні  реформатської церковної фари. Тут виховується 90 дітей, ще 40 – на черзі.  У с.Тросник дитсадок діє в пристосованому приміщенні православної церковної фари, де налічується 52 вихованці, ще 27 – на черзі.

То ж, депутат просить посприяти у фінансуванні та завершенні будівництва згаданого дитсадка, що дасть змогу до кінця поточного року дітям отримати сучасну, затишну оселю.

Усі запити направлені у відповідні інстанції для предметного розгляду та  вирішення.

Прес-служба облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

82 + = 92