Ужгородці прибрали територію спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів

Опубліковано:

 Вчора, 20 вересня, відбувся суботник по прибиранню території майбутнього спортивно-реабілітаційного центру інвалідів.

Нагадаємо, що рішенням Ужгородської міської ради 5 вересня 2014 року Закарпатському обласному осередку української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату було передано комплекс приміщень колишньої котельні площею понад 1600 м. кв. за адресою вул. Ф.Тіхого, 13Б, з орендною платою 1,2 грн.

Ідея створення подібного спортивно-реабілітаційного центру виникла ще 3 роки тому у голови осередку Лизанця Олександра.
Для реалізації цього проекту була здійснена велика підготовча робота. За порадою директора громадської організації “Память Європи” Віталія Апшая і директора ТОВ “Мінеральні води” Пересоляка Анатолія вибір було зупинено на вул. Ф.Тіхого, 13Б. Розміри цього обєкта і розташування ідеально підходять для створення спортивного залу з олімпійськими параметрами. Відразу після цього зусиллями проектанта Олександра Мартинюка було створено ескіз проекту спортивно-реабілітаційного центру і його кошторис.

За ініціативи Олександра Лизанця та Віктора Шатрова була створена ініціативна група до якої увійшли також депутати Ужгородської міської ради Ярослав Шафарь і Ростислав Буланов, молодий громадський активіст Владислав Мацко і голова громадської ради Ужгородської міської ради Олександр Пересоляк. На порядок дений Ужгородської міської ради було поставлено питання про передачу комплексу будівель за адресою вул. Ф. Тіхого, 13Б і 5 вересня ця ідея була підтримана 41 депутатом міської ради.

Така висока підтримка цього проекту не в останню чергу пов'язана з різким зростанням кількості інвалідів в Україні внаслідок війни на Сході. Для активних молодих людей які потрапили до інвалідного візка дуже часто спорт стає шляхом виходу із глибокої депресії зумовленої інвалідністю.
Одним з перших кроків по облаштуванню майбутнього спортивно-реабілітаційного центру стало проведеення 20 вересня 2014 року суботника по розчистці вкрай захаращеної і занедбаної території колишньої котельні. Цей захід ініціювали Олександр Лизанець, представники ініціативної групи зі створення Громадської асамблеї Рената Протасова і Владислав Мацко. Значну допомогу для проведення суботника надали фірма АВЕ, гіпермаркети будівельних матеріалів Нова Лінія і Епіцентр, депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич і Михайло Данч.

До участі у суботнику долучились члени ініціативної групи зі створення громадської асамблеї на чолі з Ренатою Протасовою і Владиславом Мацком, студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв, працівники ЖРЕР№4, члени громадської ради, члени громадської організації Память Європи, члени громадської організації “Щит” на чолі з Ярославом Сливкою і прості пересічні ужгородці.
Завданням суботника була розчистка периметра обєкта для початку будівельних робіт. За один день зусиллями десятків людей вдалось виконати 60% запланованих заходів.

Проведення наступного суботника планується вже після святкувань Дня міста і відбудеться 4 жовтня 2014 року. Всі бажаючі взяти в ньому участь запрошуються на 10.00 4 жовтня 2014 р., місце збору котельня за адресою вул. Ф.Тіхого, 13Б.
karpatnews.in.ua


Про Захід