«У твоєму житті є люди, заради яких варто жити»

Опубліковано:

 На цьому тижні в Іршавській центральній районній бібліотеці пройшла акція “У твоєму житті є люди, заради яких варто жити” в рамках проекту “Майбутнє варто планувати”, який реалізується БФ “Центр громадських ініціатив” м. Перечин, за фінансової підтримки програми “Здоров'я жінок України”.

Символом цієї акції був патріотичний метелик. Метелик – це символ душі, безсмертя, відродження і воскресіння. Це знак подружнього щастя. Найважливішим для кожної людини є власне здоров'я та щастя, здоров'я і благополуччя рідних та друзів. В черговий раз молодь та школярі Іршавщини мали можливість отримати сучасну інформацію щодо репродуктивного здоров'я і планування сім'ї, інформацію, яка допоможе прийняти життєво важливі рішення щодо власного здоров'я і здоров'я тих, кого вони люблять.

Підлітковий вік – час можливостей та ризиків. Коли діти сягають підліткового віку, багатьох батьків охоплює передчуття проблем, які повинні посипатися з усіх боків. Адже дитина стає більш самостійною, віддаляється від батьків і намагається захистити свою автономію. Все більше часу забирає спілкування з однолітками, і саме їхня думка нерідко визначає її поведінку, уподобання й самооцінку. Відчуваючи себе дорослими, підлітки з роздратуванням сприймають ставлення батьків до себе як до дітей. З одного боку, вони всіляко протестують проти батьківського контролю, а з іншого – сильно потребують підтримки з боку близьких. При цьому вони активно освоюють світ, експериментують і ризикують. Чи легко і безболісно дитина впорається з цим етапом дорослішання?

На це та на інші питання відповідала психолог Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Наталія Михайлівна Ватрала. Відвідавши акцію молодим людям сподобався виступ лікаря акушера -геніколога Іршавської центральної районної лікарні Іванни Іванівни Сенина, яка більш детально розповіла про фактори впливу на репродуктивне здоров'я, про сучасні методи контрацепції, як правильно оберігатися, що таке зачаття та вагітність, які гінекологічні та інфекційні захворювання бувають, які хвороби передаються статевим шляхом, та у яких ще випадках потрібно звертатися до лікаря-гінеколога. Іванна Іванівна радила підходити до планування сім'ї більш раціонально, а також бути більш організованими у статевій поведінці. Учасники акції взяли активну участь у конкурсі “Продовж крилаті вислови” на краще знання прислів'їв і приказок про репродуктивне здоров'я і сім'ю. Так як народна мудрість у прислів'ях і приказках утверджує важливу роль сім'ї і здоров'я в житті кожної людини, бо “без щастя в сім'ї нема щастя на землі”.А найактивніші учасники отримали невеличкі подарунки.

Щоб привернути увагу молоді і дорослих до теми взаємин та безпечної поведінки, що безпосередньо впливає як на репродуктивне, так і загальне здоров'я молодого покоління учасники акції ставили свої підписи на плакаті “Я вірю, що є кохання” і цим засвідчили, що кожна людина має право на своєчасне та повне отримання інформації про репродуктивне здоров'я та права. Всі учасники заходу отримали цікаву та корисну інформаційну продукцію про сучасні засоби контрацепції, про планування вагітності, та різноманітні засоби інтимного захисту. Мали можливість переглянути тематичний перегляд літератури “Здоров'я – вічна мрія людства”. Репродуктивне здоров'я – це можливість зачати, виносити і народити здорову дитину. Його збереження – завдання і жінки, і чоловіка. Кожна вагітність повинна бути бажаною, а батьки майбутньої дитини – здоровими. Сподіваємось, що молодим людям цікаво було дізнатися, що для народження здорових дітей, навіть у віддаленому майбутньому, потрібно дбати про своє здоров'я вже зараз.


Про Захід