“Зелені берети” із Закарпаття знову поїхали на Схід (ФОТО)

Опубліковано:

 На плацу Чопського прикордонного загону вчора було велелюдно. Рідні, друзі та небайдужі містяни проводжали “зелених беретів” на Східну Україну.
Дещо напружену атмосферу допомагали “розрядити” жарти, легкі розмови та впевненість, що тут, вдома на рідному Закарпатті, їх чекатимуть. Молитимуться за них, наших захисників, та віритимуть у них і у те, що все буде добре!
Тож, 18 вересня, з Чопського прикордонного загону на Схід проводжали окремий бойовий підрозділ (більше сотні осіб)… Дорогою до наших прикордонників ще приєднаються вояки інших спеціальностей. Склад бойового підрозділу – майже цілком із добровольців, мобілізованих та тих вояків, котрі мають вагомий воєнний досвід. Допомогли у спорядженні бійців – волонтери, небайдужі краяни. Також серйозну допомогу українським прикордонникам надала громада Канади (зокрема, подарувала нові кевларові каски та бронежилети).
Мужніх “зелених беретів” із напутнім словом вітав Валерій Куропата, заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Він подарував бійцям портативний телевізор, який може працювати без електроживлення, для того, щоб у хлопців була можливість бути в курсі усіх державних подій. Голова ветеранської організації Чопського загону полковник у відставці Віктор Карягін від імені ветеранів подарував бійцям… бойове знамено – прапор оперативної бойової прикордонної комендатури (ОБПК) Чопського ПрикЗ “Закарпаття”.
Від мерії прикордонного Чопа виступив Віктор Сігайов, а за ним начальник Чопського прикордонного загону Роман Гоць. Останній, зокрема, подякував небайдужим, бійцям та волонтерам, які багато допомогли тим, хто охоронятиме наш спокій…
Особливими оплесками зустрічали присутні військовослужбовця окремого бойового підрозділу Павла Боготопова. Чоловік зазначив, що “позаду 2 тижні підготовки, навчань… Як і у будь-якій сім'ї, не обійшлося без конфліктів, але все – подолали. Колектив сплотився, у нас, можна сказати, створилися родинні зв'язки, у нас хороше взаєморозуміння. Більшість із нас тут – добровольці, які свідомо прийшли у загін. Впевнений: ми всі повернемося живими і неушкодженими. І у нас в усіх буде мирне небо!”.
На закінчення урочистостей виступили представники духовенства краю. Отець Віктор висловив благословення, а також закцентував, що хлопці “роблять праве діло і охороняють Батьківщину. Ми благословляємо не на війну, а на безпеку: Вашу – там. Аби Ви усі повернулися живими і неушкодженими”. Священнослужителі разом із усіма присутніми заспівали “Многая літ”, святі отці подарували військовим іконки Святителя Миколая та покропили бійців (і військову техніку) святою водою…
Уже вночі, опісля третьої, бойовий підрозділ ОБПК Чопського прикордонного загону “Закарпаття” відправився у напрямку – на Схід…
Ми, вдома, віримо у них, молимося за них та знаємо: завдяки таким Чоловікам, все буде добре! Війна – не вічна, закінчиться – і усією громадою обов'язково зустрічатимемо їх тут, на рідній землі, – живими та неушкодженими!

Олександра Артюхіна, фото автора.


Про Захід