В Ужгороді розпочав роботу міжнародний форум «Експорт в ЄС»

Опубліковано:

Сьогодні в Ужгороді відкривався міжнародний форум “Експорт в ЄС”. Ця подія є непересічною. Закарпаття бере на себе роль головних воріт між Україною та ЄС. Це закономірно, адже наш край — найзахідніший регіон, що межує одразу з чотирма країнами ЄС. Закарпаття бере на себе відповідальність за побудову ефективної платформи безпосередньої прямої взаємодії бізнесу України та ЄС, при чому акцент робиться саме на експорті в ЄС. Про це “Про Заходу” повідомляє прес-служба облради.
Організатори форуму – Закарпатська обласна рада та спеціалізована виставкова компанія “Кратос” (м. Кривий Ріг), що є ініціатором цього проекту.
Учасниками зареєстровані представники Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, очікуються гості з інших країн ЄС. З України зареєстровано представництво західних, центральних, північних, південних та східних регіонів, зокрема й Донбасу. Серед учасників – як гіганти зі світовим ім'ям, так і середні та малі підприємства без галузевого обмеження. Серед українських підприємств – “Мотор-Січ”, Укроборонпром. Широко представлені й компанії із Закарпаття, які експортують свою продукцію в країни ЄС. Всього беруть участь понад 150 компаній.
Учасниками форуму є і агенства регіонального розвитку з Угорщини, Чехії, Словачиини, угорсько-українська торгово-промислова палата, угорсько-сербська торгово-промислова палата, представники чотирьох міністерств українського уряду, Клуб експортерів України, Європейсько-українське енергетичне агентство.
Форум розпочав роботу в четвер о одинадцятій годині за участі представників органів влади, генеральних консулів, директорів торгово-промислових палат. Як повідомив технічний організатор форуму директор компанії “Кратос” Дмитро Мірошніков захід має стати потужним стимулом для тих підприємств, які мають намір освоювати нові ринки у Європи. Це актуально і з огляду ратифікації угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
До учасників звернувся голова оргкомітету форуму, перший заступник голови обласної ради Василь Брензович.
“З приємністю повідомляємо, що учасниками форуму зареєстровані понад 150 підприємств, компаній, агенцій та інших структур із Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, інших країн ЄС. Учасниками форуму є і офіційні делегації із краю Височина та Пардубіцького краю Чеської Республіки, Угорщини. Широке представництво і підприємств зі всієї України – західних, центральних,
північних, південних та східних регіонів, зокрема і Донбасу, а також наших, закарпатських.
Під час форуму ви матимете нагоду прослухати виступи десятків експертів з України та з-за кордону, поспілкуватися з європейськими бізнесменами та чиновниками, налагодити взаємовигідні контакти, оглянути експозицію, ознайомитися із Закарпаттям і отримати багато корисної інформації та цікавих знайомств.
Організовуючи форум, ми розуміли, що час для цього важкий і буде нелегко зібрати учасників, проте ми також свідомі, що цей форум потрібний, як ніколи, що ті нові ділові відносини, ті угоди, що будуть укладені в результаті форуму, можливо, і не одразу, пізніше – це економічна безпека та незалежність Української держави, без якої неможлива політична незалежність і незалежність взагалі. Ваша участь – це ще одне підтвердження, що Україна має у світі багато щирих друзів, що наша країна розвивається і має чудові перспективи”, – зазначив Василь Брензович.
Голова обласної ради Іван Балога подякував за таку увагу до форуму і за участь у її роботі численних компаній.
“Інвестиційна діяльність, розвиток транскордонного співробітництва, розбудова прикордонної інфраструктури – серед найважливіших пріоритетів діяльності обласної влади. На сьогодні Закарпаття має офіційно встановлені партнерські зв'язки з 14 регіонами країн Європейського Союзу – Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії, Хорватії, Німеччини, Іспанії та іншими.Закарпатська область як цільовий регіон України бере активну участь у 5-х програмах партнерства і сусідства Європейського Союзу. До прикладу, лише в рамках Програми “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна” на Закарпатті протягом останніх років реалізовано майже 50 проектів соціального, гуманітарного, туристичного, екологічного та економічного спрямування на загальну суму понад 30 мільйонів євро.
Я не випадково виокремив цей напрям – створення інвестиційно привабливого іміджу для Закарпаття – він серед основних пріоритетів нашої діяльності. Закарпаття має великий потенціал, який великою мірою ще не розкритий.
Що ж до Закарпаття, то хочу вас запевнити, що ми завжди відкриті для серйозних партнерів, прагнемо до всебічного розширення економічних зв'язків як з регіонами України, так і з регіонами країн Євросоюзу, і готові прийняти інвестиції в економіку Закарпаття задля того, щоб тут виробляти продукцію, яка матиме конкурентну спроможність на світовому ринку. Сподіваємось, що форум сприятиме взаємовигідному діалогу всіх учасників і пошуку надійних партнерів для співробітництва. А це матиме позитивну проекцію і на Закарпаття”, -констатував керівник ради

“Голова обласної державної адміністрації Василь Губаль каже, що проведення таких форум – потужний стимул для розвитку економіки. “Закарпатська область в силу свого геополітичного положення займає активну позицію у сфері транскордонного співробітництва. Межуючи з чотирма європейськими державами, Закарпаття має всі передумови, аби стати центром транскордонних і міжрегіональних зв'язків, що в кінцевому підсумку, переконаний, сприятиме зміцненню міждержавних зв'язків та вирішенню регіональних проблем.
Нині саме такі форуми мають стати майданчиками для реалізації наших устремлінь до Європи. Саме Закарпаття як найзахідніша область України має потужні контакти з багатьма країнами Євросоюзу і є своєрідним містком для подальшої євроінтеграції. Ми маємо йти шляхом підтримки наших експортерів, виходячи з того, що у ЄС ми повинні прийти сильним партнером”, – вважає керівник ОДА
З вітальним словом звернулася і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.
“Словаччина прагне стане своєрідними воротами для експорту товарів із Закарпаття у Європу. Також ми можемо стати й воротами для залучення європейського капіталу у розвиток вашої економіки. Так, в Україні нелегкі часи, але друзі з Європи готові й надалі вам допомагати”, – каже дипломат.
Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаі каже, що Угорщина не перший рік є надійним партнером для України, і так буде й надалі. “Незважаючи на труднощі – ми з вами. Угорщина виступає за сильну Україну, за її територіальну цілісність. Нам спільно вдалося реалізувати чимало економічних та соціальних проектів,і в першу чергу на Закарпатті. Так буде й в майбутньому”, – зазначив Йожеф Бочкаї.
На форумі представлені виступи десятків експертів з України та з-за кордону, є можливість поспілкуватися з європейськими бізнесменами та чиновниками, налагодити взаємовигідні контакти, оглянути експозицію, ознайомитися із Закарпаттям і отримати багато корисної інформації та цікавих знайомств.
Форум триватиме три дні. У суботу відбудеться урочиста церемонія закриття форум та нагородження учасників дипломами.


Про Захід