Податкова знижка: куди звертатися?

Опубліковано:

З початку 2014 року своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 212 мешканців Свалявского району. Наразі їм вже повернуто 204 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Про це “Про Заходу” повідомляє Свалявська ОДПІ.

Нагадаємо, що для отримання податкової знижки необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем обліку та надати заповнену декларацію з відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Сюди відносяться пожертви та благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти, сплачені на користь навчальних закладів; витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій та на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини; суми витрат на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя та проценти, сплачені за іпотечним кредитом; витрати, пов'язані з переобладнанням транспортного засобу, а також витрати на сплату видатків на будівництво чи придбання доступного житла.

Громадяни, які навчаються в декількох навчальних закладах України, також мають право скористатися податковою знижкою на навчання. Водночас, Податковим кодексом України не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь закордонних закладів освіти.

Нагадуємо, що правом на податкову знижку за витратами понесеними у 2013 році, можна скористатися до кінця 2014 року.

Якщо ж платники податків у поточному році не скористаються правом на нарахування податкової знижки, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 


Про Захід