В словаків бояться, що Росія використає енергоресурси як політичну зброю

Опубліковано:

 Віце-прем'єр-міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак побоюється використання Росією енергоресурсів як політичної зброї, пише “Інтерфакс

“Я боюся, що в Росії буде спокуса використовувати постачання газу як зброю політики. Ця тенденція не зникла, до цього треба бути готовими”, – сказав він на 11-му форумі YES у Києві в п'ятницю.

Як повідомлялося, церемонія запуску газопроводу Вояни-Ужгород відбулася 2 вересня 2014 року. Мінімальна гарантована потужність газопроводу, як и м здійснюються постачання газу з ЄС до України, становить 6,4 млрд куб. м, або 17,5 млн куб. м газу на добу. Проектна потужність газопроводу – близько 10 млрд куб. м газу в рік, або 27 млн куб. м на добу.

Більшу частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни-Ужгород для постачання природного газу за маршрутом Європейський ринок-Україна до 2019 року викупив НАК “Нафтогаз України”.

За словами голови правління ПАТ “Укртрансгаз” Ігоря Прокопіва, Україна наразі закуповує газ через Словаччину за ціною $320-330 за 1 тис. куб. м.

Україна в 2013 році імпортувала з Європи 2,132 млрд куб. м природного газу.

У квітні-серпні 2014 року імпорт газу з боку Європи (Угорщина і Польща) в Україну склав майже 1,1 млрд куб. м.


Про Захід