Шістнадцять «перевертнів у погонах» втратили роботу

Опубліковано:

 Самоочищення правоохоронних органів триватиме й надалі, запевняє керівництво закарпатської міліції.

Робота будь-якого багаточисленного колективу неможлива без надзвичайних подій, пов′язаних з особовим складом. І кількатисячний колектив закарпатської міліції – не виняток. На жаль, трапляються і в нас “перевертні в погонах”, які своєю неадекватною поведінкою та протизаконними вчинками дискредитують весь колектив. Від таких тут нещадно позбавляються.

Однак НП з особовим складом легше не допустити, ніж потім пожинати гіркі наслідки хабарництва, ДТП, рукоприкладства, скоєних працівниками міліції, навіть звичайної грубості та хамства людей у погонах. Тож керівництвом УМВС області постійно вживаються організаційно-практичні заходи, спрямовані на зміцнення дисципліни та законності серед особового складу.

Основні зусилля спрямовуються на зміцнення кадрового потенціалу, підвищення професійного рівня співробітників, організацію профілактичних заходів із попередження скоєння надзвичайних подій та забезпечення особистої безпеки працівників міліції при виконанні службових завдань, а також на звільнення співробітників, які компрометують міліцію, порушують службову дисципліну.

Порушників дисципліни притягають до дисциплінарної відповідальності, а тих, хто вчинив злочин – звільняють зі служби й віддають під суд.

За інформацією заступника начальника Управління кадрового забезпечення УМВС України в Закарпатській області – начальника Інспекції з особового складу підполковника міліції В′ячеслава Галєєва, протягом восьми місяців 2014 року в УМВС області було оголошено 785 дисциплінарних стягнень, що складає 25% від загальної кількості особового складу. Тобто до відповідальності за порушення дисципліни й різного роду проступки притягнуто кожного четвертого правоохоронця. Зокрема, покарано й 32-х керівників.
З органів внутрішніх справ звільнено за негативними мотивами 16 працівників. Найбільше цьогоріч (6) звільнених екс-правоохоронців у Мукачівському міськвідділі. А серед служб міліції їх найбільше (6) – у карному розшуку.

Станом на 1 вересня на облік взято 22 кримінальні провадження, із них по трьох кримінальних провадженнях п'ятьом працівникам міліції оголошено підозру у скоєнні кримінального правопорушення. З урахуванням минулих років, на розгляді в органах прокуратури та суду нині перебуває 45 кримінальних справ та проваджень відносно 31 екс-правоохоронців.

На розгляді в суді нині перебуває 22 кримінальні провадження відносно працівників ОВС, 2 кримінальні провадження зупинені, по 21-му кримінальному провадженню прокуратурою рішення ще не прийнято.

Уже засуджено трьох колишніх працівників міліції. Зокрема, Ужгородський міськрайонний суд визнав винним за ч.1 ст.122 Кримінального кодексу України (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) колишнього міліціонера УДСО при УМВС у званні сержанта міліції, якому призначено покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим терміном на один рік.

Міжгірський районний суд визнав винним колишнього помічника оперативного чергового чергової частини Воловецького РВ УМВС у званні старшина міліції, який вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого) і був засуджений до 4 років позбавлення волі умовно з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік шість місяців.

Хустський районний суд визнав винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 307 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, зберігання, перевезення чи збут наркотичних засобів) колишнього старшого інспектора Державтоінспекції у званні лейтенанта міліції та призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі умовно, без конфіскації майна.

На жаль, нерідкими є автопригоди за участю правоохоронців. Так, цьогоріч за участю працівників ОВС сталися 3 ДТП з тяжкими наслідками, в яких одна потерпіла загинула, 6 громадян та два працівники ОВС отримали тілесні ушкодження.

У провадженні органів прокуратури та суду нині перебуває 4 кримінальні провадження за фактами скоєння працівниками міліції ДТП.

За порушення транспортної дисципліни до дисциплінарної відповідальності цьогоріч притягнуто 69 працівників ОВС області.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області


Про Захід