Майже третина ужгородських підлітків зловживає алкоголем

Опубліковано:

 Майже 900 ужгородських школярів взяли участь в анонімному анкетуванні в рамках проекту “Здоровий спосіб життя без алкоголю”, який спільно ініціювали ЗОГО “Міцна родина” та Ужгородська міська рада. 

Про це сайту prozahid.com повідомили в прес-службі міськради.

“Упродовж двох тижнів у всіх школах міста наші волонтери розповідали підліткам про шкідливий вплив спиртного на їх здоров'я, наслідки алкогольної залежності, радили, як поводитися в компаніях і що сказати, аби не вживати алкоголю, – розповіла Маріанна Ісайська, голова ЗОГО “Міцна родина”. – Крім того, ми підготували соціальний ролик про переваги здорового способу життя. Також анонімно опитали 859 учнів 6-10 класів віком від 12 до 16 років, аби з'ясувати, скільки учнів уже вживають алкоголь, як вони до цього ставляться і що взагалі знають про алкогольну залежність”. 

28% підлітків чесно зізналися, що вживають алкоголь. Цікаво, що дівчата розпивають більше спиртного, ніж хлопці. 83% школярів написали, що їм легко відмовитися від алкоголю. А вперше спробували алкогольні напої вже до 5-го класу 10% дітей, до 8-го класу – 37%, до 11-го – 10%. 

Ще не вживали алкоголю, але обіцяли спробувати після закінчення школи 34% учнів. Лише 9% ніколи не пили і не хочуть скуштувати спиртних напоїв. Часто вживає алкоголю 1% дітей. Чверть опитаних відповіла, що тверезе суспільство – це міф. 70% учнів вважають, що сучасне застілля може обійтися без алкоголю. А 97% написали, що алкоголь – це зло. 

“Пропаганда здорового способу життя і профілактика шкідливих звичок – це одні з наших найпріоритетніших завдань, над якими ми працюємо упродовж усього навчального року, – акцентувала Оксана Бабунич, начальник управління освіти Ужгородської міської ради. – Здоровий спосіб життя підлітки вивчають на шкільних курсах, на виховних годинах, ці теми розглядаються й на батьківських зборах. Попри достатню поінформованість про шкоду алкоголю, діти продовжують вживати спиртне. Власне, схожі зустрічі варто провести й із рідними учнів, адже нині маємо потребу в вихованні відповідального батьківства”. 

“В Ужгороді нині 1543 особи з діагнозом “алкогольна залежність”, це – середньообласний показник, – повідомив Василь Кручаниця, головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру. – З метою лікувальної реабілітації в наркодиспансері перебуває одна неповнолітня особа. А з 18 до 35 років – 154.

За останній рік ми фіксували 22 випадки, коли батьки приходили на консультації з дітьми. На жаль, не завжди рідні хочуть цю проблему відкривати і починають говорити, коли вже є сформована залежність. 

Будь-яка кількість спиртного для підлітка, акцентував Василь Кручаниця, це вже зловживання, яке може призвести до алкогольної залежності: “Значно легше і дешевше це попередити. Насамперед слід заборонити пропаганду алкоголю на телеекранах, яка негативно впливає на молодь, і запровадити жорсткі покарання для недобросовісних підприємців, які продають алкоголь дітям”. 

За розпорядженням в.о.міського голови Віктора Щадея в Ужгороді розпочали вечірні рейди, мета яких – заборонити продаж алкоголю неповнолітнім. “Недобросовісних підприємців штрафуватимуть на серйозні суми (від 1700 до 8500 грн) і навіть позбавлятимуть ліцензій на торгівлю спиртними напоями, – розповів в.о.мера. – Особливу увагу під час рейдів звертаємо на “АВС”, які вночі стають осередками небезпеки. Адже там повсякчас відбуваються бійки між п'яницями, а це заважає місцевим мешканцям спокійно відпочивати чи проходити вулицею”. 

Віктор Щадей зауважив, що повністю заборонити алкоголь і ввести в Ужгороді “сухий закон” нині неможливо. Імовірно, наше місто візьме приклад зі Львова чи Тернополя, де міська влада ухвалила рішення обмежити продаж спиртного у нічний час. 

Восени ж в Ужгороді популяризуватимуть здоровий спосіб уже більш масштабно. “Спільно з ГО “Міцна родина” плануємо долучитися до всеукраїнської акції, аби переконати дітей: від алкоголю варто відмовитися. Акцентуємо на слабоалкогольних напоях і пиві, бо саме з них розпочинається зловживання спиртним”. 

Про Захід