Порошенку скаржаться на головного міліціонера Закарпаття

Опубліковано:

 Члени Громадського люстраційного комітету Володимир Гласнер та Василь Маняк звернулися з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка та Генпрокурора України Віталія Яреми. В листі активісти прость керівництво країни звільнити із займаної посади в.о. начальника УМВС України в Закарпатській області Сергія Шаранича із займаної ним посади. 

Нагадаємо, ГЛК практично з часу призначення С. Шаранича на посаду наполягає на тому, що цей правоохоронець не гідний займати високий пост. Тож наразі бачимо чергову спробу вплинути на столичне керівництво щодо вибоку керівника нашої міліції. 

Наводимо лист повністю й без змін. То ж судіть самі, наскільки ГЛК переконливий. 

 

Президенту України

Петру Порошенку

 

Генеральному Прокурору

Віталію Яремі

 

Відкритий лист

Доводимо до Вашого відома, що в Закарпатський області за участі керівництва обласної міліції, а зокрема в.о.начальника УМВС області С.Шаранича, планомірно та цілеспрямовано дестабілізується соціально-політична ситуація. Сергій Шаранич незаконно вже понад три місяці є виконуючим обов'язки начальника Закарпатського УМВС попри те, що громадськість краю неодноразово висловлювала незгоду із його призначенням, а за результатами відкритого кадрового конкурсу, що був оголошений МВС, було рекомендовано іншого кандидата, який отримав переважну народну підтримку.

Однак, незважаючи на позицію громадськості, С.Шаранич і надалі займає цей відповідальний пост. Під його керівництвом міліція області поступово перетворюється в репресивний орган часів Януковича. Тільки нещодавно, 19 червня 2014 року велика кількість озброєних автоматичною та іншою зброєю працівників міліції була направлена в Рахів, де під їх пильним наглядом та дулами автоматів сесія райради мала прийняти ряд рішень. Завдяки діям громадських активістів не було допущено проведення сесії в такому форматі, але чим заслужили жителі відносно спокійного краю на подібні наглі збройні захоплення?

В той же день за особистою вказівкою С.Шаранича біля 20-ти екс-працівників сумнозвісного спецпідрозділу “Беркут” із застосуванням автоматичної зброї спробували оточити та затримати громадських активістів, які проводили рейд по незаконним залам гральних автоматів. Лише завдяки втручанню керівництва міськвідділу міліції вдалося не допустити сутички, яка могла перетворитися у кровопролиття. І ці події, пане Президенте та пане Генеральний Прокуроре, відбуваються не на буремному сході країни, а в спокійному та патріотичному Закарпатті.

З 23 червня 2014 року за наказом того ж Сергія Шаранича по домівках місцевих активістів почали ходити міліціонери із повістками. Для чого це робиться? Для чого накаляти ситуацію у нашому регіоні?

У зв'язку із вищевикладеним, просимо Вас негайно звільнити Сергія Шаранича із посади виконуючого обов'язки начальника УМВС в Закарпатській області та призначити затвердженого на відкритому кадровому конкурсі керівника відомства. Просимо дати оцінку діям С.Шаранича на посаді в.о. начальника УМВС і Закарпатській області, зокрема перевищення ним службових повноважень у незаконному використанні озброєних спецпідрозділів.

 

З повагою,

громадські активісти,                                                                                                              

члени Громадського люстраційного комітету  Володимир Гласнер та Василь Маняк

Про Захід