Збірні України збагатилися новими спортсменами

Опубліковано:

 З літніх олімпійських видів спорту – 50 спортсменів, у тому числі до основного складу – 14, 16 закарпатців ввійшли до складу зимових олімпійців.

У четвер, 11 вересня, напередодні відзначення в Україні Дня фізичної культури і спорту, прес-центрі ОДА із представниками мас-медіа спілкувався заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту-начальник управління Віталій Ерфан. Посадовець розповів про досягнення у напрямку розвитку фізичної культури та спорту закарпатських спортсменів у 2014 році.

“Серед найбільш масових спортивних заходів слід назвати святкування Олімпійського дня. Близько тисячі учасників різних вікових категорій незалежно від рівня підготовленості – учні загальноосвітніх і спортивних шкіл, пересічні мешканці, спортсмени з особливими потребами, – вийшли на старт, щоб ще раз взяти участь у святі спорту, здоров'я та активного способу життя. Переконаний, що участь юних закарпатців у олімпійському уроці та олімпійському тижні, які вже розпочалися та триватимуть до третьої декади вересня у Закарпатській області, будуть не менш масовими”, – розповів журналістам Віталій Йосипович.

Він також поінформував, що за спортивними досягненнями закарпатців до складу збірних команд України ввійшли 100 спортсменів. Зокрема: з літніх олімпійських видів спорту – 50 спортсменів, у тому числі до основного складу – 14, кандидати у збірну – 16 та зараховано до резерву – 20 представників області. А от із зимових олімпійських видів спорту маємо 16 спортсменів, у тому числі: до основного складу – 10, кандидати у збірну – 3 та зараховано до резерву – 3 представників краю. З неолімпійських видів спорту входять 34 спортсмени із Закарпаття, у тому числі до основного складу – 11, кандидати у збірну – 8 та зараховано до резерву – 15 представників області.

“Серед 43 учасників збірної команди України на ХХІІ зимових Олімпійських іграх в Сочі честь країни захищали двоє закарпатських спортсменів – ужгородські сноубордисти Аннамарі Чундак та Йосип Пеняк”, – з гордістю повідомив Віталій Ерфан.

На міжнародних змаганнях – Чемпіонатах та Кубках Європи і Світу спортивну еліту України достойно представили такі закарпатські спортсмени, як Черняк Олександр – з дзюдо, Кухта Олександр – з боротьби греко-римської, Герей Анатолій – з фехтування, Лятов Володимир та Мишко Вероніка – з танцювального спорту, Дячук Василь – з шахів, Потокій Василь – з гирьового спорту, Криса Євген, Рижак Єлізавета та Яремус Андрій – з пауерліфтингу.

З початку цього року 55 спортсменів стали чемпіонами та володарями Кубків України з різних видів спорту. Зокрема, високі звання майстра спорту України міжнародного класу отримали 4, а майстра спорту України – 11 закарпатських спортсменів. Крім того, гандбольний клуб “Карпати” втретє поспіль став золотим призером чемпіонату України з гандболу між командами жіночої суперліги. У 2014 році вперше на території Закарпатської області було проведено перший етап чемпіонату України з ралі “Ворота України-2014”.

В Ужгороді відбувся Відкритий кубок Закарпаття із бодібілдингу та фітнесу. Як відомо, відкривав змагання міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов. А місяць тому в обласному центрі на базі спортивного комплексу “Юність” відбувся чемпіонат України серед дорослих з художньої гімнастики. Участь у змаганнях взяли близько 200 спортсменок із 16 регіонів України, Національної збірної команди України, серед яких майстри спорту та 25 кращих кандидатів у майстри спорту України. “До речі, у ці хвилини на базі спорткомплексу “Юність” проводиться Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці “Сила духу”. Протягом наступних місяців у продовж року Закарпаття також прийматиме фінал Кубку України з боротьби самбо та чемпіонат Європи з бойового самбо”, – повідомив Віталій Йосипович.

На завершення прес-конференції він привітав колег фізкультурно-спортивного товариства “Динамо України”, які незабаром святкуватимуть 90-ту річницю створення. Також, користуючись нагодою, від імені обласної влади краю Віталій Ерфан вітає всіх закарпатських спортсменів, а їх в області майже 17 тисяч осіб, з Днем фізичної культури і спорту. І наголосив, 12 вересня у “Падіюні” відбудуться урочистості, під час яких відзначатимуть найкращих спортсменів краю, які здобули вагомі здобутки у різних видах спорту. Для матеріального заохочення спільним розпорядженням голови ОДА та облради виділено 500 тис.грн, які одержать 196 осіб з числа спортсменів та тренерів.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА


Про Захід