На Великоберезнянщині знайшли понад півтори тисячі боєприпасів часів Першої світової війни (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано:

 Як вже повідомлялось раніше, на горі Черемха, що у селі Лубня Великоберезнянського району, проходили спільні пошукові роботи з виявлення історичних артефактів часів минулих війн. Роботи проводилися під егідою ВГО “Союз “Народна Пам'ять””, пошукових загонів “Пошук-Захід” та “Пошук Дніпро”.

Окрім історично важливих знахідок, пошуковці виявили й вибухонебезпечні предмети. Останні, хоч і пролежали у землі ціле століття, але й досі при необережному поводженні несуть у собі загрозу вибуху. Зокрема, групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Закарпатській області було вилучено та знищено 1436 боєприпасів часів Першої світової війни. З них: артилерійські снаряди 76 мм. – 8 од., гранати М-39 – 32 од. та РГ-14 – 14 од., набої – 1378 од.

 

У даній міжнародній експедиції особисто взяв участь начальник У ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.

“Закарпатська земля ще й досі таїть у собі багато вибухонебезпечних знахідок часів минулих війн. Громадяни, пораючись на території своїх дворогосподарств чи прогулюючись лісовими масивами області, продовжують знаходити застарілі вибухонебезпечні “скарби”. Зовнішній вигляд останніх від тривалого перебування в ґрунті або воді сильно змінюється, і тому люди, не завжди усвідомлюють те, яку небезпеку несе у собі та чи інша залізна “штукенція”. А така необачність може призвести до трагедії. Тож робота, що виконують фахівці-піротехніки є вкрай важливою та актуальною тим більше в умовах нашого неспокійного сьогодення”, – зауважив Мирослав Щербей.

У ДСНС України у Закарпатській області

Час Закарпаття


Про Захід