ГУ Міндоходів у Закарпатській області інформує

Опубліковано:

Виплата всіх сум від підприємства, установи, організації, зокрема і грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, при звільненні працівника виплачуються йому у день звільнення.

Разом з тим, базою нарахування єдиного внеску є сума заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі. Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, входять до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати.

Звертаємо увагу, єдиний внесок нараховується, зокрема, і на вищезазначені виплати, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки, нараховані роботодавцем працівнику при його звільненні є базою для нарахування та утримання єдиного внеску незалежно від дати виплати таких сум.

База нарахування єдиного внеску визначена у статті 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід