У четвер незвичний український гурт безплатно виступить для ужгородців

Опубліковано:

 Вже в четвер, 11 вересня, в Ужгороді відбудеться концерт львівського гурту “Atmasfera”. Гурт виступає в стилі world music, а пісні виконує на мові санскрит.
Гурт виступив вже в понад 20 українських містах, поки доїхав до Ужгорода. І ось нарешті насолодитися незвичною творчістю отримають нагоду і ужгородці.

А напередодні виступи його учасники, всього 5 виконавців, розказали про свій тур журналістам в прес-центрі “Закарпаття”.

“Хоч ми й тотально аполітичні люди, події зими нас дуже вразили. На майдані постраждали дуже багато наших друзів. Нас це дуже зачепило й ми вирушили співати на майданах і написали навіть пісні про тодішні події”, – розказала учасниця гурту солістка та флейтистка Ямуна.
А далі розпочалася війна і гурт вирішив підтримати у важкі часи так, як він вміє – своєю творчістю.
“Ми вирішили провести тур “За мир в Україні”. Знайшлася людина, яка фінансує цей тур.
Як музиканти, ми мало чим можемо допомогти. Але можемо підняти людям дух, тому й зробили тур безплатним, щоб якомога більше людей побували на наших виступах”, – пояснює Ямуна.

“Наша допомога не фінансова. І ми не збираємо гроші. Ми прагнемо дати людям спокій, вивести їх і напруженого стану, в якому зараз перебувають всі українці. Дуже мало внутрішньої гармонії в людей на жаль. Тому наш вклад саме такий, – додала клавішниця й солістка Калінді. – Ми побачили, що люди як ніколи цього потребують. Ніби дивна мова санскрит, не кожен її сприймає. Але насправді людям дуже подобається, після концерту вони висловлюють вдячність і відчуваємо гарний відклик”.

Причому, найкраща атмосфера на концертах, кажуть музиканти, була в східноукраїнських містах – Запоріжжі, Кривому Розі. Натомість дуже важко було в Тернополі. Напевно, припускають музиканти, чим ближче до війни, тим складніше морально людям. Відповідно, вони більше потребують творчості.

Втім, загалом “Atmosfera” більше виступає за кордоном, ніж в Україні. Розказують, що в європейських країнах Україні майже всі висловлюють підтримку. А ось в Казахстані, реакція на український гурт була неоднозначною. Люди музикантів в чомусь звинувачували, дорікали за Євро майдан. Втім, не всі казахи такі. Так, познайомилися там з великою любителькою України Дінарою, яка ходить у вишиванках і навіть вивчила українську мову. Дівчина, власне, й допомогла гурту провести концерт в своїй країні.

В Ужгороді, звісно жодних проблем з виступом бути не повинно. Отож всі бажаючі можуть завітати “полікувати” душе в четвер в драмтеатр. Концерт розпочинається в 19:00.

Про Захід


Про Захід