В Ужгороді відбулася зустріч із представниками Несторівської групи (Фото)

Опубліковано:

Вчора, 4-го квітня, в Ужгороді в конференц-залі Вченої Ради УжНу відбулася публічна презентація та обговорення стратегічного бачення розвитку України в рамках напрацювань учасників Несторівської групи – неформального об'єднання інтелектуалів, експертів та громадських активістів.

До Ужгорода завітали задля проведення експертною дискусії завітали Євген Глібовицький, політолог, засновник експертної компанії pro.mova, Орест Друль, політолог, головний редактор видання "Збруч" та Вікторія Бриндза, соціолог, фахівець з досліджень цінностей, старший аналітик компанії pro.mova.

Захід зацікавив багатьох ужгородців: конференц-зала була майже повністю заповнена. 

На початку зустрічі Євген Глібовицький відзначив: "Ми не будемо говорити про те, яке майбутнє нас чекає, не будемо давати точних рецептів тощо, бо ми цього не мамо. Ми маємо ескіз, замальовку. Свою роботу бачимо, я таку, що скерована на тих, хто продукує аналітичні зміни в країні. Ми пробуємо зняти з їх плечей частину дискусії, яка може здаватися їм занадто обтяжливою. Ми з дуже різних середовищ, тому можемо застосувати набагато ширші підходи, аби побачити, як одна й таж проблема, може розглядатися з різних сторін. Крім того, це волонтерське об'єднання, тобто ми не отримуємо гроші за свою роботу. І це є питання незалежності, свободи від якихось зовнішніх зобов'язань. Крім того, власне продукт є незалежним, не замовленим тою чи іншою владою".

За три роки роботи Несторівська група підготувала документ під назвою "Договір гідності заради сталого розвитку", який є візією модернізації країни, що базується на таких поняттях, як сталий розвиток, відкритий доступ та нова ціннісна основа. Разом ці елементи обрамлюють новий суспільний договір.  Як наголошували спікери, представлений документ не є закінченою візією чи стратегією сталого розвитку України. Це рамка, в якій такі елементи можуть виникнути.

Зі слів експертів, до 2014-го року в Україні діяв, так званий, договір корупційного консенсусу: громадяни не чіпають владу, влада – не чіпає громадян. Після дій режиму Януковича та Майдану Гідності цей договір був ліквідований, і постала потреба в новому суспільному договорі, який забезпечить перехід до сталого розвитку держави.

"Про Захід" 

Про Захід