«Нехай буде світло», або як не потрібно переміщувати товари через кордон

Опубліковано:

В зону митного контролю поста “Тиса” Чопської митниці Міндоходів заїхав громадянин України на вантажному автомобілі “VOLVO FH4Х2Т” з напівпричепом. Переміщував українець з Італії на адресу одного з українських ТОВ електричні люстри. До митного контролю та оформлення водій подав товаросупровідні документи, відповідно до яких переміщувались “люстри електричні” вартістю майже 127,6 тис. євро.

Однак, згідно до відомостей, наведених в експортній декларації митних органів Австрії, люстри, відправлені з Мілану в Київ, вагою брутто 2151 кг і їх вартість складає майже 179 тис. євро. Враховуючи цей факт, було розпочато перевірку законності переміщення товару через митний кордон нашої країни.

Виявилось, що керівник фірми-відправника є відповідальним за всю діяльність, пов`язану з організацією експортно-імпортних перевезень компанії та те, що в інвойсі було помилково зазначено вартість товару. Справжня вартість – понад 184 тис. євро. Це підтверджував договір поставки.

Таким чином, керівником фірми вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом надання документів, що містять неправдиві відомості. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України за цим протоколом тимчасово вилучено товари – безпосередні предмети порушення митних правил (електричні люстри).

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід