Як реєструвати податкову накладну правильно?

Опубліковано:





Головне управління Міндоходів у Закарпатській області нагадує про правильну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних (ПН) у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Зокрема, така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Внесення відомостей здійснюється в електронній формі протягом операційного дня з 0 до 23-ї години.

Зауважуємо, якщо п'ятнадцятий день, що настає за днем виписки податкових накладних, припадає на святковий чи вихідний день то терміни реєстрації ПН не переносяться. По закінченню цих 15 календарних днів платник податку втрачає можливість реєстрації в Єдиному реєстрі не тільки такої податкової накладної, а й будь-яких розрахунків коригування до неї.

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг ПН та порушення порядку її заповнення не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Також не надасть права покупцю на внесення змін до податкового кредиту і розрахунок коригування до такої податкової накладної, але це не звільнятиме продавця від необхідності збільшення своїх податкових зобов'язань у разі перегляду цін за такою поставкою.

Порядок реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних визначений у пункті 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, порядок її заповнення – Наказом Міністерства доходів і зборів України від 14 січня 2014 року №10.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід