Закарпатця, що вчився на Донбасі, не взяли в УжНУ, бо не було роз’яснень від міністерства

Опубліковано:





У редакцію “Про Захід” звернувся мешканець Тячівського району Олександр Андрійцьо з інформацією по те, що його сина, який закінчив навчання на другому курсі медичного факультету Луганського державного університету відмовилися взяти на держзамовлення аналогічного факультету УжНУ. У Луганську хлопець, за словами батька, був кращим студентом у свої групі та теж навчався на держзамовленні.

Позаяк продовжити навчання на Донбасі зараз немає ніякої можливості, сподівалися, що студент повчиться в УжНУ до того моменту, доки ситуація на Сході держави не стабілізується. Як пояснив Олександр Андрійцьо в ужгородському університеті йому сказали, що наразі відсутні вагітні місця на державному замовленні. Однак запропонували контрактну форму навчання, а в договорі прописали, що оплата відстрочена до грудня поточного року.

Такий перебіг справи пана Олександра не влаштовував, тому документи сина повезли в сусідню область, де хлопця одразу ж взяли на 3-ий курс Івано-Франківського національного медичного університету на державне замовлення. Крім того, швидко надали кімнату в гуртожитку. Тим часом з Луганського університету прийшло повідомлення про те, що стипендію студенту продовжуватимуть нараховуватимуть у цьому ж виші. До того ж, після закінчення війни на Сході чекатимуть на його повернення.

Кореспондент Інтернет-видання “Про Захід” звернувся з проханням прокоментувати ситуацію в.о. проректора з науково-педагогічної роботи – Олександра Сливку. Як відзначив Олександр Георгійович, на той момент, коли даний студент подав заяву до УжНУ, у виші дійсно не було жодного вакантного місця на державному замовленні за зазначеною спеціальністю. До того ж, не було роз'яснення від Міністерства освіти і науки України щодо того, як саме вирішувати подібні ситуації з студентами, що вчилися у вишах Донбасу. Саме тому вони запропонували тячівцю укласти формальний контракт, за яким хлопець насправді за навчання не платив би, але мав би можливість вчитися в УжНУ. А за якийсь час, пояснив Олександр Сливка, міністерство надало б роз'яснення щодо таких студентів. І дійсно буквально кілька днів тому українські виші нарешті отримали роз'яснення від МОН про тимчасове навчання студентів з Донбасу.

1 вересня 2014-го року з'являється листі МОН № 1/9-440, де зазначається, що студент або аспірант, який бажає бути тимчасово допущеним до занять, мусить подати у приймальну комісію вибраного ним вищого навчального закладу заяву на ім'я керівника за формою, що додається до листа міністерства.

Під час подання заяви студент (аспірант) особисто пред'являє будь-який документ, що засвідчує особу (паспорт, військовий білет, службове посвідчення тощо). Відомості про студента перевіряються приймальною комісією в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

За рішенням приймальної комісії керівник навчального закладу видає наказ про зарахування особи як такої, яка тимчасово допущена до занять.

Наказ необхідно верифікувати в Єдиній базі, а його копію направити у вищий начальний заклад, розташований, відповідно, у Донецькій або Луганській області, в якому ця особа навчається постійно.

Підставою для відмови в зарахуванні особі, яка звернулась із заявою про тимчасовий допуск до занять у даному вищому навчальному закладі, може бути перевищення чисельності студентів раніше зарахованими студентами даної категорії в одній академічній групі більш ніж на п'ять осіб, про що цю особу керівник вищого навчального закладу повідомляє письмово.

Навчальним закладом, в який зарахована особа, тимчасово допущена до занять, у встановленому порядку формується тимчасова особова справа, видається студентський білет із зазначенням статусу тимчасово допущеної до занять. У разі відсутності в особи залікової книжки їй видається залікова книжка навчального закладу, в який вона зарахована, із зазначенням статусу тимчасово допущеної до занять.

Керівник структурного підрозділу навчального закладу, в який зарахована особа, зобов'язаний внести її прізвище та інші відомості в журнал контролю відвідування занять, у залікові та екзаменаційні відомості та інші документи, передбачені Положенням про організацію начального процесу вищого навчального закладу.

У залікову книжку особи, тимчасово допущеної до занять, вносяться результати поточного та підсумкового контролю якості знань відповідно до робочого навчального плану, які засвідчуються підписом керівника та печаткою структурного підрозділу навчального закладу.

До початку занять особа в обов'язковому порядку проходить весь необхідний інструктаж про питання безпеки праці та інші процедури, визначені розпорядчими документами вищого навчального закладу.

Після завершення семестру та екзаменаційної сесії керівник начального закладу повинен видати наказ про відрахування особи, тимчасово допущеної до занять, верифікувати цей наказ в Єдиній базі і видати особі, яка була тимчасово допущена до занять, копію її особової справи та залікову книжку.

Після поновлення навчального процесу вищим навчальним закладом, в якому студент навчається постійно, копія його особової справи та залікова книжка є підставою для перезарахування опанованих ним навчальних дисциплін та інших складових навчального процесу, передбачених навчальним планом.

Міністерство звертає увагу, що особа, яка скористались правом на тимчасовий допуск до занять у вищому навчальному закладі, розташованому за межами Донецької або Луганської області, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 785 має статус студента (аспіранта) того вищого начального закладу, в якому цей студент (аспірант) навчається на постійній основі.

Про Захід


Про Захід