Безоплатна правова допомога в дії: адвокат через суд відстояв право мукачівця на будинок

Опубліковано:

Пенсіонер, інвалід ІІІ групи Іван Петрович (ім'я змінено з етичних міркувань – авт.), не міг вільно користуватися та розпоряджатися своїм будинком, оскільки у ньому були зареєстровані його племінники, які з 2009 року фактично там не проживають. Дізнавшись про можливість отримання безоплатної вторинної правової допомоги, він звернувся до Мукачівського місцевого центру. 

Центр видав доручення доручення  для представництва інтересів Івана Петровича у суді адвокату Юрію Соскіді. Правозахисник, вивчивши матеріали справи, склав позовну заяву, у якому прохав суд усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні майном, для чого, відповідно, слід зобов'язати Мукачівський міський відділ головного управління державної міграційної служби в Закарпатській області зняти племінників з державної реєстрації у будинку його клієнта. 

Так, рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 2 лютого 2016 року за позовом адвоката Соскіди Ю.Ю. в інтересах клієнта задоволено повністю – обидвох племінників визнано такими, що втратили право користування будинком. 

Нагадаємо, згідно зі ст. 71 ЖК Української РСР, жиле приміщення за наймачем або членами його сім'ї зберігається протягом шести місяців. 

Статтею 72 ЖК Української РСР встановлено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. 

Тому, наприклад, якщо член Вашої родини (наймач житла або член сім'ї наймача) зареєстрований за певною адресою, але там не проживає, Ви маєте право звернутися до суду із позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.  

Для подачі позовної заяви до суду необхідно зібрати доказову базу, що підтверджує те, що особа півроку не проживає в даному житловому приміщенні. Для цього потрібно звернутися в Житлове експлуатаційне управління, працівники якого опитають сусідів, складуть відповідний акт. 

Даний акт буде розглянуто судом як один із головних доказів, на якому буде будуватися ваша перемога в суді. 

Якщо ви маєте право на безоплатну правову допомогу (перевірити це можна тут), то вирішити таке питання вам допоможе адвокат за рахунок держави. 

Адреси місцевих центрів Закарпаття:

Ужгородський місцевий центр: 88017, м.Ужгород, вул.Загорська, 51(для мешканців Ужгорода та Чопа, а також жителів Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів)

Мукачівський місцевий центр: 89600, м.Мукачево, вул.Горького, 25(для мешканців Мукачівського, Берегівського, Іршавського, Свалявського та Воловецького районів)

Хустський місцевий центр: 90400, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а(для жителів Хустського, Виноградівського, Тячівського, Рахівського та Міжгірського районів)

Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу та інші –можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Про Захід