Сьогодні ужгородців поведуть в зоологічний музей

Опубліковано:
Чергова Відкрита екскурсія відбудеться сьогодні о 14:00.
Темою цієї Відкритої екскурсії Ужгородом стане  зоологічний музей.

Зоологічний музей  Ужгородського Національного Університету був заснований 1945 р. при біологічному факультеті.

Спочатку виставочні колекції звірів, птахів, риб, комах та інших тварин були створені на базі експонатів Ужгородської, Берегівської та Мукачівської гімназій і подарунків з різних наукових установ країни. Тоді виставочні колекції ставали у пригоді студентам-біологам, допомагали оволодіти основами систематики тварин, вивчати їх поширення тощо. За час існування фонди музею та його експозиція постійно поповнювалися за рахунок експедицій (Кавказ, Біле море, Азербайджан, басейн Волги, Асканія-Нова). Також проводився обмін між зоологічними музеями міст Одеси, Ташкента, Томська, Львова, Москви, Самарканда.

Завдяки цьому експозиційна частина у виставкових залах зоомузею нараховує біля 5 тисяч експонатів. Крім того, у наукових фондових приміщеннях зберігаються колекції, що нараховують понад 150 тисяч одиниць комах, риб, птахів, ссавців.

У зоомузеї представлена фауна усіх континентів та океанів світу. Особливої уваги заслуговує колекція хижих птахів та сов (170 екземплярів), яку зібрав на поч. ХХ ст. ужгородський орнітолог-натураліст А. Грабар. Вона є однією з найкращих у Центральній Європі.

Помітне місце в експозиції займають колекції тропічних жуків та мисливські трофеї (роги) копитних тварин, що зібрав інший ужгородець — Лаудон.

Нагадаємо, традиційно екскурсія безкоштовна.

Зустріч екскурсантів біля Миколайчика, повідомляє Турінформ Закарпаття. 

Про Захід