У Колочаві відкрили музей “Кіно-книгарня”

Опубліковано:

У Колочаві відкрили ще один музей. Крім того, нещодавно тут пройшов “Благодійний фестиваль ріплянки в Колочаві на підтримку української армії”.

Ось як описав свої враження на сторінці у “Фейсбуці” голова Міжгірської райдерж­адміністрації Андрій Шекета: “Перебуваю зараз у Колочаві, в музеї-скансені “Старе село”, на фестивалі ріплянки, який організований Станіславом Аржевітіним. Він є благодійний, і всі зібрані кошти будуть передані на потреби української армії. На вході всіх зустрічали Іван Ольбрахт та Едмунд Еган, а на території села ходять упівці, угорські шандери, червоноармійці, вівчарі, корчмар-єврей Гершко тощо. А от, до речі, й Путін. Він  ходить за огорожею, і його сюди ніхто не впускає. Зараз екскурсія музеєм, потім поїдемо вузькоколійкою і будемо їсти ріплянку”.

Ріплянку, до речі,  готували із грибами, сметаною, шкварками, бринзою, вурдою та іншими приправами. А опісля навіть визначали переможців кулінарної частини фестивалю.

Відкрили в його рамках ще один музей — “Кіно-книгарня”, де відбулася зустріч із колочавськими книгарями – дяком Іваном Лугошем (1747 р.), Іваном Ольбрахтом (1933 р.) та Станіславом Аржевітіним (2014 р.). А ще цього дня всі бажаючі змогли проїхатися “Колочавською вузькоколійкою” від станції “Чертежик” до станції “Шугай” на дрезині, у вагоні-офісі, швидкій допомозі та на паровозі, а також переправитися  через річку Колочавку в люльці-кориті.

Оксана Невицька, NZ

Про Захід