Закарпатців провідали “газовики”

Опубліковано:

 За 7 місяців 2014 року працівники ПАТ “Закарпатгаз” провели 22,1 тисяч планових повірок побутових газових лічильників у споживачів газу, – повідомляє прес-служба ПАТ “Закарпатгаз”.

Станом на 1 серпня 2014 року 2,4 тисячі приладів визнано непридатними через погіршення вимірювальних характеристик. До кінця року працівники газового господарства планують повірити ще 16 тисяч лічильників.

ПАТ “Закарпатгаз” регулярно проводить планову повірку лічильників у споживачів Закарпатської області. Відповідні заходи передбачені чинним законодавством та спрямовані на забезпечення достовірного обілку газу в регіоні. Окрім того, у вчасній повірці лічильника зацікавлений і сам споживач, оскільки справний прилад обліку – це оплата лише за фактично використаний обсяг природного газу.

Відповідно до Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” справність приладів обліку газу та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожні пять або вісім років в залежності від типу приладу. Міжповірочний інтервал конкретного лічильника зазначено також в технічному паспорті на лічильник. За терміном повірки повинні слідкувати дві сторони: представники газового господарства та споживач. Цим же Законом передбачено, що споживач зобов'язаний подавати власний лічильник на періодичну повірку. За відмову від демонтажу лічильника на повірку, передбачена відповідальність споживача.

Всі прилади обліку, що використовуються при транспортуванні і реалізації природного і скрапленого газу, підлягають державному метрологічному нагляду. Достовірний облік можуть забезпечити лише справні лічильники.

“Для зручності споживачів на нашому підприємстві створено Сервісний центр з повірки побутових лічильників у м. Ужгород та його філію в м. Хуст, де державними повірниками, представниками ДП “Закарпаттястандартметрологія”, щорічно здійснюється повірка більш ніж 30 тисяч побутових лічильників”, – зазначає заступник голови правління ПАТ “Закарпатгаз” з постачання та обліку газу Вікторія Томинець.

Періодична повірка лічильників газу та їхнє технічне обслуговування, пов'язане з такою повіркою, проводиться безкоштовно для споживача. У період повірки лічильника нарахування за спожитий газ здійснюються за середніми показниками обсягів споживання відповідно до показників аналогічного періоду минулого року.

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу. У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, споживач змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку, повірку та відшкодувати збитки, завдані газопостачальному підприємству. Якщо ж лічильник за результатами перевірки визнано непридатним, Товариство письмово повідомляє про це споживача та надсилає підтверджуючі документи.


Про Захід