Крижана благодійність: ужгородці долучаються до Ice Bucket Challenge!

Опубліковано:

Всесвітньовідомий флеш-моб Ice Bucket Challenge нарешті дістався і до Ужгорода! Благодійна акція на початку свого існування мала за мету зібрати кошти для фонду з вивчення аміотрофічного бічного склерозу. Тепер її адаптували до потреб у кожній країні.
Суть флеш-мобу у тому, щоб облити себе крижаною водою, пожертвувати невелику суму на благодійність (до 100 гривень) і передати естафету ще трьом учасникам. При цьому, якщо хтось із них відмовляється виконати умови акції впродовж 24 годин, то він має “відкупитися”, пожертвувавши більше грошей. В Америці, наприклад, учасники “Ice Bucket” відають 10 доларів, а ті, хто відмовився від крижаного обливання, – 100. До речі, обов'язковою умовою є відео- або фотодоказ участі.

Чимало відомих українців теж встигли взяти участь в акції. Серед них – наставник футбольної команди “Карпати” Ігор Йовічевіч, капітан “Шахтаря” Даріо Срна, на півзахисник збірної України Анатолій Тимощук, міський голова Львова Андрій Садовий разом із синами.
Ініціатором акції в Україні став міжнародний фонд “Таблеточки”, який допомагає онкохворим дітям. У деяких містах умови флеш-мобу трохи змінили, і гроші збирають для підтримку військових в АТО.

Ужгородці від світової благодійної тенденції також не відсторонилися. Одним із перших, хто взяв участь в акції став громадський активіст, керівник Молодіжного крила “УДАРу” на Закарпатті Денис Ман. Денис виставив на “Ютубі” відеодоказ того, що він облився крижаною водою і передав естафету активістам Андрію Рибі, Євгену Агості, голові Студради Закарпаття Івану Грабу та ще двом користувачам соціальної мережі. Поки що виклик прийняв тільки Євген Агоста, який, у свою чергу, дав шанс стати благодійниками голові НТСА УжНУ Миколі Сюську та ще двом друзям. Цей ланцюжок збирає гроші для фонду “Таблеточки”.

Варто згадати і про інший, який шириться у соціальній мережі “ВКонтакте”. Тут кошти збирають для армії. Організатори радять переводити кошти на рахунки волонтерів з організації “Рух підтримку закарпатських військових”.
Героєм одного з перших відео став студент Олесь Павлюк.

“Про Захід”


Про Захід