У Закарпатському військовому комісаріаті відзначили 70-річчя Словацького повстання

Опубліковано:

26 серпня 2014 року в приміщенні актового залу Закарпатського обласного військового комісаріату відбулась зустріч, присвячена 70-річчю Словацького національного повстання.

У заході взяли участь Генеральний Консул Словацької Республіки – Янка Бур'янова, голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнської Спілки Учасників Війни – Володимир Бужан, військовий комісар Закарпатського ОВК – Іван Васильцюн, голова міжрегіональної громадської організації “Союз ветеранів Анголи” – Микола Вороняк, який приїхав з міста Калуш, Івано-Франківської області, член ради Всеукраїнської спілки учасників війни – генерал-лейтенант Віктор Шилов, голова ужгородської міської організації Всеукраїнської Спілки Учасників Війни – Іван Корчинський.

Розпочала зустріч Генеральний Консул Словацької Республіки Янка Бур'янова з екскурсу в історію сусідньої держави, яка межує з Закарпаттям. Стисло, але при цьому інформативно вона розповіла про події, які відбувались на території нинішньої Словаччини.

Словацьке національне повстання, також відоме як Повстання 1944 року — збройне повстання, яке було організоване словацькими силами спротиву та спрямоване проти режиму Першої Словацької республіки періоду Другої Світової війни.

Воно розпочалось 29 серпня 1944 року у місті Банська Бистриця та охопило значну територію Словаччини та було повністю придушене 28 жовтня того ж року за допомогою військ СС та Вермахту. Втім, партизанська війна проти німецьких та лояльних до режиму словацьких військ ще довго нагадувала мешканцям про події минулого.

Під час урочистих зборів голова міжрегіональної громадської організації “Союз ветеранів Анголи” Микола Вороняк нагородив номерною ветеранською медаллю пані Янку Бур'янову, яка на сьогоднішній день представляє сусідню країну в місті Ужгород, на Закарпатті.

Голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнської Спілки Учасників Війни Володимир Бужан, в свою чергу нагородив військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріата полковника Івана Васильцюна медаллю генерала Мілана Штефаника II ступеня та генерал-лейтенанта Віктора Шилова медаллю “55 років ВСУВ”

Присутні на зустрічі мали нагоду ознайомитися з історією зі стендів, які були встановлені в приміщенні актового залу та приємно поспілкуватися один-з-одним, адже подібні заходи тісно пов'язані з історією двох країн-сусідів.

прес-група Закарпатського ОВК
фото: Катерина Чомбокош


Про Захід