Прокуратура взялась за користувача соціальної мережі, який закликав до повалення конституційного ладу

Опубліковано:
Як повідомив начальник відділу прокуратури Закарпастької області  Олександр Василенко: “У ході моніторингу соціальних мереж встановлено, що на публічній сторінці соціальної мережі “Фейсбук” одним з користувачів були розповсюджені відкриті звернення, які містять публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, тобто ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 109 КК України (публічні  заклики  до  насильницької  зміни  чи  повалення конституційного ладу або до захоплення державної  влади,  а  також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). Про це видання “Про Захід” повідомила прес-служба прокуратури Закарпатської області
В подальшому, за вказаним фактом, слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області розпочато досудове розслідування кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 109 КК України.        
Галузевим відділом прокуратури області, у свою чергу, забезпечується прокурорський нагляд за додержанням законів при здійсненні досудового розслідування зазначених кримінальних проваджень. З метою швидкого та повного проведення досудового розслідування та прийняття кінцевого процесуального рішення, надано відповідні вказівки  та визначено строк їх виконання.
 
Довідка:
 
 ч.2 ст. 109 КК України –  Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Публічні  заклики  до  насильницької  зміни  чи  повалення конституційного ладу або до захоплення державної  влади,  а  також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються  обмеженням  волі  на  строк  до  трьох  років  або позбавленням волі на той самий строк.
 
 
 
Про Захід