На Закарпатті прийняли «технічний» бюджет та низку важливих програм (Фоторепортаж)

Опубліковано:

Сьогодні, 22-го грудня, відбулося засідання сесії Закарпатської облради. Депутати прийняли низку програм, які визначатимуть розвиток окремих галузей а кілька років вперед. Позаяк багато програм закінчуються у 2015-му році.

Зокрема прийняли Програму розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки. Усього на виконання програми заплановано виділити 9 мільйонів 34 тисячі гривень. У програмі передбачені розвиток туристичної та транспортної інфраструктури області, просування та популяризація туристичного продукту, просвітницька діяльність та науково-освітнє забезпечення розвитку туризму тощо.

Також затвердили програму “Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки. Для реалізації програми в обласному бюджеті заплановано 65486,2 тисяч гривень. Програма передбачає надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним, важко і хронічно хворим громадянам, багатодітним сім'ям, ветеранам війни і праці, внутрішньопереміщеним особам і т.д.

На охорону навколишнього середовища області на 2016-2018 роки заплановано виділити 539480,0 тисяч гривень. До переліку заходів програми входить охорона і раціональне використання водних ресурсів, атмосферного повітря, збереження природно-заповідного фонду тощо. 

Проголосували депутати і за Комплексну програму збереження та використання пам'яток культурної спадщини Закарпатської області на 2016-2020 роки. Зокрема програма передбачає проведення масштабних робіт з відтворення, ремонту і реставрації, охорони та збереження пам'яток національного та місцевого значення. Так у переліку пам'яток, які потребують першочергової реставрації та консервації входять Середнянський, Невицький, Мукачівський, Чинадіївський, Квасівській, Королевський, Виноградівський, Хустський та Ужгородський замки. А до такого ж переліку пам'яток сакральної архітектури області входить аж 116 об'єктів. На фінансування програми передбачено у 2016-му році – 7200,0 тисяч гривень, 2017-му – 8500,0 тисяч гривень, 2018-му – 10900,0 тисяч гривень, 2019-му – 12100,0 тисяч гривень і в 2020-му році –14500,0 тисяч гривень. Загальний обсяг фінансування 53 мільйони 200 тисяч гривень. 

Основним на засіданні сесії стало те, що депутати затвердили проект бюджету на наступний рік. Як зауважив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс– це рішення по суті є технічним, оскільки парламент 24-го грудня буде розглядати закон “Про державний бюджет”, і, як тільки за нього проголосують, закарпатські депутати зберуться у найкоротший термін для того, аби довести до відповідності проект рішення про обласний бюджет.

Крім того, екс-голова Закарпатської ОДА, депутат Василь Губаль запропонував скерувати звернення до Кабміну з проханням додати Закарпаття до експерименту, які наразі вже працює у Волинський та Львівській областях: направити надпланові надходження з митниці на фінансування ремонту закарпатських автошляхів. Своєю чергою, голова ОДА Геннадій Москаль відзначив, що перевиконання плану на митниці в області становить 140%. Депутати підтримали пропозицію.

“Про Захід”

 

Про Захід