Без газу залишились близько 1200 закарпатців

Опубліковано:

 ПАТ “Закарпатгаз” з початку року відключило близько 1200 боржників.

Загалом закарпатці боргують за газ 61,5 мільйонів гривень. Завдяки проведенню індивідуальної роботи з боржниками,ПАТ “Закарпатгаз” вдалось за три місяці зменшити суму боргу на 10,1 мільйона гривень. Так, якщо станом на 1 травня 2014 р. борг споживачів серед населення становив близько 71,6мільйона гривень, то на 1 серпня 2014 р. -61,5мільйона гривень. Про це “Про Заходу” повідомив “Заголовок”.

Як зазначають у прес-службі, підприємство змушене вдаватись до таких крайніх заходів, як відключення споживачів від газу, оскільки борги за газопостачання не погашаються, а боржники відмовляються від конструктивного діалогу і звертаються до ПАТ “Закарпатгаз” вже після того, як газопостачання припинене.

Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ,повинні усвідомити, що ставлять під загрозу забезпечення області газом в опалювальний період, оскільки підприємство поставляє споживачам державний газ.

“В умовах енергетичної кризи в Україні через припинення поставок газу з Росії, існує ймовірність, що опалювальний сезон 2014-15 рр. буде для нас доволі складним. Сьогодні ми докладаємо максимум зусиль для забезпечення потреб населення, але недостатній рівень розрахунків споживачів перешкоджає компанії вчасно розраховуватись з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів для безперебійного газостачання” – наголошує заступник голови правління ПАТ “Закарпатгаз” з постачання та обліку газу Вікторія Томинець.

ПАТ “Закарпатгаз” радить родинам, які неспроможні сплачувати за користування природним газом в повному обсягі, звернутись в органи соціального захисту для отримання субсидії. Крім того, з 1 липня 2014 року малозабезпеченігромадяни додатково отримали право на компенсацію додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі, на газопостачання у зв'язку з підвищенням тарифів. Для призначення такої компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

ПАТ “Закарпатгаз” рекомендує споживачам не зволікати при отриманні ними повідомлення про заборгованість і звернутись в газове господарство негайно для конструктивного вирішення питання погашення боргу. Оскільки відновлення газопостачання у випадку, якщо його вже припинили можливе тільки за його повного погашення та відшкодування витрат з його відновлення.


Про Захід