В Ужгороді відкрили центр для дітей з вадами зору (ФОТО)

Опубліковано:

В Ужгороді презентували проект створення центру тифлопедагогіки для дошкільних навчальних закладів в місті Ужгороді. Центр діятиме на базі ДНЗ №36, де ужгородські дошкільнята зможуть повністю відновити або стабілізувати функцію зору.  Про це виданню “Про Захід” повідомила прес-служба Ужгородської міської ради

Проект реалізується за підтримки та сприяння уряду Словаччини, Словацького агентства з міжнародного розвитку та співробітництва, управління освіти Ужгородської міськради та ГО “Карпатське агентство прав людини “ВЕСТЕД”.
“Цим проектом у нашому дитсадочку відновлюється робота з корекції зору. Багато років тому у нас діяли зорові групи, з якими працювали тифлопедагоги. Склалося так, що через певні обставини ці групи закрили і надали під класи. Завдяки цьому проекту ми маємо можливість допомогти дітям з вадами зору, і вони зможуть побачити світ кращим, яскравішим”, – зауважила Віра Стан, директор Ужгородського ДНЗ №36.

Статистика не тішить: із-поміж майже 6 тисяч ужгородських дошкільнят вади зору має кожна п'ята дитина. “Такі захворювання, як далекозорість, короткозорість, астигматизм, косоокість, закладені генетично і прогресують при дії провокуючих факторів. Нині мало хто уявляє собі життя без комп'ютерів, планшетів, електронних книг, мобільних телефонів, а саме це й може спричини функціональні порушення органів зору у дитини. Апаратне лікування найефективніше й у Центрі тифлопедагогіки насамперед спрямоване на те, аби запобігти виникненню патологій зору і припинити їх розвиток. Не кожні батьки мають змогу вдома додатково займатися з дітками, а тут вони будуть під контролем лікарів і тифлопедагогів”, – розповіла дитячий лікар-офтальмолог Оксана Гичка.

“Завдяки допомозі уряду Словаччини нам вдалося закупити необхідне сучасне обладнання для корекції вад зору у дошкільнят у Центрі тифлопедагогіки. Найбільш важливим і найдорожчим є сіноптофор, який допомагає діагностувати і лікувати косоокість у дітей. Ми, зі свого боку, долучилися до підготовки проекту створення Центру і з допомогою Генерального консульства подали на розгляд уряду Словацької Республіки. Завдяки цьому гранту є можливість зробити добру справу. Наш пріоритет – готувати й надалі грантові проекти, аби залучати фінансові кошти наших партнерів і покращити ситуацію в різних сферах міста”, – повідомив в.о.міського голови Віктор Щадей.

Як розповів Микола Яцков, заступник голови ГО “Карпатське агентство прав людини “ВЕСТЕД”, проект створення Центру на суму 5 тисяч євро профінансувало Словацьке агентство з міжнародного розвитку та співробітництва: “Наразі вже створено робочу групу проекту і придбано 13 сучасних приладів, необхідних для діагностики і лікування дітей з вадами зору. Обладнання дороге і вкрай потрібне, адже завдяки ньому буде змога обслуговувати в рік до 90 дошкільнят. Це капля в морі, бо фактично в Ужгороді є потреба обслуговувати до тисячі дітей. Тому ми розвиватимемо цей напрям надалі”.
“Цей проект – велика радість і велика справа для нас. Значна подяка людям, які долучилися, керівництву дитсадка, суспільній організації, раді міста. Усі вони зробили добру справу для дітей”, – зауважила Генеральний консул Словацької республіки в м. Ужгороді Янка Бур'янова.


Про Захід