За що прокуратура завела провадження на закарпатських митників?

Опубліковано:

Відділом правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури області проведено перевірку в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів в Чопській митниці Міндоходів з питань додержання вимог законодавства при реалізації державної політики у сфері державної митної справи.
Встановлено, що наприкінці 2012 року через МП “Ужгород” Чопської митниці зі Словаччини заїхав вантажний автомашини марки “Рено Магнум”, з бортовим напівпричепом. В ході проведеного поглибленого митного огляду, митники виявили приховані від митного контролю 360 коробок з товаром “одяг та аксесуари, взуття, сумки, парфуми, постільна білизна тощо” провідних іноземних фірм виробників. За висновком експерта-оцінювача від 22 січня 2013 року загальна вартість вантажу склала понад 6 млн.грн.

Тож, відповідно сума платежів, які необхідно було б сплатити при переміщення (ввезенні) на митну територію вищевказаних виявлених товарів тоді склала понад 2 млн.190 тис. грн.

Чопською митницею було складено протокол про порушення митних правил, який судом до цього часу не розглянуто.

В подальшому, посадові особи Чопської митниці Міндоходів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно в інтересах фізичних осіб, на підставі вже іншого висновку експерта-оцінювача від 1 червня 2013, внесли до офіційного документу завідомо неправдиві відомості та надали розрахунок митних платежів, розмір яких незаконно зменшено з 2 190 тис.грн. до 891 тис. грн., тобто митники зменшили суму платежів на 1 млн.300 тис грн.

На підставі даного документа Чопської митниці Міндоходів та оплати вже зменшених розрахованих митних платежів службовими особами ДПС України у Закарпатській області товарно-матеріальні цінності було повернуто.

Таким чином, незаконні дії вищевказаних посадових осіб Чопської митниці Міндоходів призвели до спричинення тяжких наслідків у вигляді втрат бюджету на загальну суму майже 1 млн.300 тис.

Відтак, враховуючи викладене, прокуратурою Закарпатської області розпочато досудове розслідування за ч.2 ст. 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем службовців Чопської митниці Міндоходів, що спричинило тяжкі наслідки та ч.2 ст. 366 КК України – службове підроблення.

Довідка:
ч.2 ст. 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та зі спеціальною конфіскацією.
ч.2 ст. 366 КК України – службове підроблення -складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів
доходів громадян.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області


Про Захід