Площа перед театром – фонтан чи приватна земля? (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано:





Питання статусу площі перед Закарпатським облмуздрамтеатром постане на найближчому засіданні депутатів 29 серпня.
Мова йде про проект рішення №1397 . Суть документу – відмінити створення провулку Мостовий, котрий депутати затвердили рішенням за каденції Сергія Ратушняка на площі перед драмтеатром, де розміщений фонтан. Мова йде про 2009 рік.
Власне, документ розроблений на основі листа із драмтеатру – там твердять, що площа з фонтаном є частиною їх будівлі. За версією театралів, міські депутати не мали права утворювати провулок, бо на той час не було містобудівної документації.
Депутати міської ради Ужгорода на чолі із Сергієм Ратушняком після створення провулку на папері прийняли рішення продати ділянку нібито з аукціону приватним особам.
Тож тепер площа, де знаходиться фонтан, формально є приватною власністю, інформація про це є на публічній кадастровій карті України, тут знаходяться три ділянки.
Питання про площу виникло і на засіданні земельної комісії сьогодні, 21 серпня. Члени почали дискутувати, як взагалі утворений провулок Мостовий і чи відміна створення цього провулку не завдасть шкоди власникам землі, які її нібито купили на аукціоні.
На засідання запросили новопризначеного головного архітектора міста Петра Сарваша. Він висловився коротко – законність рішення про створення провулку Мостовий треба вивчити.
Проти розгляду такого питання на сесії категорично виступила член земельної комісії Юліанна Бедь. До слова, на момент прийняття рішення про створення провулку Мостовий вона була секретарем Ужгородської міської ради.
У коментарі кореспонденту Про Захід пані Юліанна зазначила: “Облмуздрамтетар написав скаргу до прокуратури. Тільки після того, як прокуратура винесе свої рішення, тільки після цього ми маємо право на сесії розглядати це питання. На той момент, коли приймалося це рішення (про провулок Мостовий – Авт.) в облмуздрамтеатру не було ніяких документів стосовно землі. Вони то рішення про виділення землі на 20 соток під драмтеатром мали, але невідомо, де чіткі межі. Земля позаду театру – це були землі загального користування. А землі загального користування повинні бути продані з аукціону і ці кошти повинні піти в бюджет і використатися на потреби громадян міста”.
У підсумку члени комісії проголосували, аби проект рішення відправити на довивчення.
Втім питання землі перед драмтеатром однаково винесений у проект порядку денного, тож остаточне слово – за депутатами міськради на сесії 29 серпня.


Про Захід


Про Захід