Вчора розпочався дуже відповідальний період в роботі Верховної Ради. Зокрема, цього тижня, 11 грудня, відзвітується за рік роботи прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та члени кабміну. За підсумками звіту депутати прийматимуть рішення, довіряють вони подальшу роботу нинішнім урядовцям чи ні. Крім того, законодавці повинні розглянути й прийняти Державний бюджет України на 2016-й рік.
“Про Захід” звернувся до народного депутата України від Закарпаття, члена фракції БПП у ВР, Валерія Пацкана, щоб дізнатися, які у нього очікування щодо майбутнього уряду та від проекту держбюджету.
“Нині можна констатувати, що уряд не зумів виправдати очікувань, які на нього покладали люди. Я не хочу поспішати з висновками, доки ми не почуємо звіт уряду в п'ятницю, однак, на мою думку, очевидно, що Кабмін потребує переформатування. Робота уряду, як ми бачили, була нерівною. Якщо окремі міністри усвідомили виклики, які поставило перед ними суспільство та дали старт реформам, то інші так і не зрозуміли, що вже перебувають в іншій країні з іншими очікуваннями від влади.
Однак, повинен зазначити, що, хоча в більшості негативне ставлення до Кабміну, у нього були й успіхи, які також не можна забувати. Насамперед маю на увазі Міністерство оборони, яке, опираючись на підтримку волонтерського десанту, спільно з РНБО, Президентом та парламентом, зуміло відродити українську армію. Нині ми вже можемо гордо заявляти, що у нас є гідні захисники, здатні зберегти мир в Україні. Безумовно, нове народження українських збройних сил – це заслуга тисяч і тисяч людей, кожен з яких доклався, наскільки був спроможний.
Не можна не відзначити також титанічну роботу Міністерства закордонних справ. Українська дипломатія досягла неймовірних результатів у світі. Нині на нашому боці майже весь світ. Росія визнана агресором всім цивілізованим суспільством, Україна отримує фінансову, матеріальну та моральну підтримку. Все це було б неможливим без роботи дипломатів.
Хотів би також відзначити роботу Мінсовіти, яке очолює наш земляк Сергій Квіт. Зокрема, старт ліквідації університетів-одноденок, які масово створювали як агрегати видачі дипломів. Ніщо не могло дискредитувати вищу освіту в Україні так сильно, як ці “навчальні заклади”. Нарешті з ними почали боротьбу. Втім, у Квіта є значно серйозніше завдання – добитися того, щоб українські дипломи були визнані на міжнародному рівні. Перший крок до цього він вже зробив. Переконаний, що цей міністр здатен вирішити таке завдання.
Тож, підсумовуючи, зазначу: Кабмін потрібно переформатувати, однак говорити про те, що нинішній склад уряду повністю провалив роботу, також не варто. Ми живемо не в чорно-білому світі, а тому треба як бачити помилки, так і відзначати позитивні моменти.
Що ж стосується проекту Держбюджету, то наголошую: ми не прийматимемо його так, як минулого року, практично не ознайомившись із документом. Торік Кабмін мав кредит довіри як у депутатів, так і в громадян. Нині цей кредит довіри розтрачено. Ми не можемо сприймати слова урядовців просто на віру, тому гарантую – ретельно буде вивчена кожна сторінка проекту Держбюджету.
Особисто мене в бюджеті цікавлять три пункти. 1. Індексація зарплат працівників бюджетної сфери в бік збільшення. 2. Підвищення оплати військовослужбовців, насамперед діючих учасників АТО. 3. Лібералізація податкового кодексу з тим, щоб полегшити умови для ведення бізнесу.
Останній пункт вважаю найголовнішим для майбутнього країни. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб залучити інвестиції в Україну. Без цього просто не матимемо майбутнього. Це цілком очевидно”.
Про Захід