Сонце в День Незалежності ужгородці зустрінуть молитвою за Україну

Опубліковано:





Сьогодні, 20 серпня, в Ужгородському прес-клубі відбулася конференція організаторів акції “Зустріч сонця із Закарпатським народним хором”, яка відбудеться у День Незалежності о 6 ранку.

Ідея такого неординарного заходу належить Закарпатському хору, розповідає Юрій Глеба, начальник управління культури Закарпатської ОДА. Він каже, що багато людей незадоволені занадто раннім виступом хору: “Я думаю, що всі, хто захоче – обов'язково прийдуть. Є у цьому щось символічне – зустріти сонце у День Незалежності молитвою”.

Художній керівник та головний диригент Державного заслуженого Закарпатського хору Наталія Петій-Потапчук розповідає, що цього року хотілося зробити щось незвичне до Дня Незалежності: “Задум виник цього літа у Словаччині, коли ми брали участь у цілодобовому концерті. Хор виступав на світанку, і найкраще, що ми могли виконати – це молитва за Вітчизну, адже кожен день у людини починається з молитви. Місце проведення – набережна біля філармонії, там чудова акустика, й ужгородці зможуть спостерігати за дійством з багатьох точок міста. Будуть виконані “Пливе кача по Тисині”, “Над Хустом ворон кряче”, пісні із Золотого фонду Закарпаття. Кожен зможе внести свій благодійнй внесок на підтримку військовослужбовців, які тепер на Сході. Зазначу , що від жодної людини, до якої ми зверталися за допомогою, не отримали відмови, за що я всім дуже вдячна”. Пані Наталія сподівається, що наступного року захід уже стане святом радості, без того смутку, який зараз відчувається в країні.

“Про Захід”


Про Захід