На Чопській митниці провернули аферу на майже два мільйони гривень

Опубліковано:

 Прокуратурою Закарпатської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості, про привласнення чужого майна в особливо великих розмірах, яке перебувало у віданні осіб, які скоїли злочин, вчинене за попередньою змовою групою осіб – ч.5 ст. 191 КК України.

Йдеться про факт привласнення коштів у значній сумі, виявлений на Чопській митниці Міндоходів, працівниками міжвідомчої групи створеної прокурором області, спільно з працівниками оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями.

Встановлено, що державне підприємство імпортувало товарно-матеріальні цінності, придбанні в іноземній фірмі. При митному оформленні заявлена вартість цього товару становила понад 200 тис. доларів США. Проте, при митному догляді автомобіля у водія було виявлено інші документи, згідно яких державне підприємство придбало цей товар усього лише за 68 тис. доларів США, що на 132 тис.дол. США дешевше, ніж його вказана в попередньому пакеті документів.

Таким чином, різниця між фактичною вартістю товару та вартістю, відображених в документах, зайво переведена державним підприємством закордон – осіла в іноземному банку. Це дає підставу вважати, що не встановлені на даний час особи заволоділи коштами державного підприємства на суму 153 300 доларів США, що згідно офіційного курсу НБУ становить майже 1 млн. 800 тис. грн.

Відтак, прокуратурою розпочате кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України – про привласнення чужого майна в особливо великих розмірах, яке перебувало у віданні осіб, які скоїли злочин, вчинене за попередньою змовою групою осіб за вказаний злочин визначене покарання караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Проведення досудового розслідування доручено СВ Ужгородського РВ УМВС України в Закарпатській області.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області


Про Захід