На останньому засіданні, зазвичай, депутати підбивають підсумки своєї роботи, фотографуються напам'ять та чинять інші всілякі “урочисті формальності”. Але це не про Ужгород. Містом ширяться чутки про суми із кількома нулями, які були нібито занесені “рішаючим” людям за конкретні ділянки. Нібито – якби рішення не прийняли – у декого б могли загорітися машини… Так це чи ні насправді –точно невідомо. А от те, що ужгородські депутати і на останньому, “замінованому” засіданні вирішували земельні питання – факт.
Це засідання відбулося у понеділок вранці, 9 листопада, коли більшість людей із приміщення міськради було примусово евакуйовано через повідомлення про “замінування”. Втім правоохоронці – “в.о. поліції” – не змогли (або ж не захотіли) евакуювати із зали депутатів. Парадоксально, але там продовжувалося голосування за земельні рішення під головуванням Віктора Погорелова. Декому з активістів та журналістів таки пощастило потрапити до “замінованої зали”, то ж у мережі можна знайти і відео події. То ж що “нарішали” депутати?
Генплан прийняли завдяки “опозиціонерам” та екс-секретарю ради
Перш за все депутати прийняли малозрозумілий для широкого кола людей – документ щодо Генплану міста. По суті документ – новий Генплан Ужгорода, до якого мали претензії чимало людей із різних сфер. Сам факт прийняття Генплану на останньому засіданні викликає підозри. Втім відповідь, що насправді означає цей документ на практиці, тепер доведеться питати у новобраної влади міста.
Дивно, але за документ, до якого були претензії у багатьох, голосували й ті депутати, які асоціювали себе із партіями демократичного спрямування. Наприклад, голоси віддали Василь Гнатків та Ярослав Шафарь. Підтримав проект і Віталій Семаль – людина, наближена до екс-голови Закарпатської облради Володимира Чубірка. Семаль відомий тим, що не ходив на засідання міськради і заявив, що складає повноваження. Саме Семаль, коли був близько тижня на посаді секретаря ради, легалізував сумнівне рішення виділення земель під гаражі у сквері на вул. Легоцького та на пл. Петефі перед будинком побуту.
Роздруківка поіменного голосування за “Генплан” та й усі прийняті рішення – ТУТ.
В одному рішенні пішло 80 ділянок, в іншому – 86
Впадають в око у рішення №1882 пункти 1.3-1.6. – цілих шість ділянок за адресою – Слов'янська набережна, 23 – виділені безкоштовно людям із однаковим прізвищем. Хоча ці ділянки могли бути продані або ж здані в оренду – таким чином кошти пішли б у бюджет міста.
У пункті 1.57 рішення – земля фактично віддана під будівництво у дворі по вул. Грушевського 35. Засновник фірми, яка отримала землю в оренду – депутат міськради від Народної партії, а у новому скликанні – від “Європейської партії України” – Анатолій Ковальський. Наразі територія уже огороджена нібито для “виробничих потреб” ЖРЕРу №5, який також очолює Анатолій Ковальський.
Загалом згідно з цим рішенням депутати проголосували за виділення фізичним та юридичним особам 80 ділянок під гаражі, будинки, для забудови багатоповерхівками тощо. Фізичним особам землі виділені безкоштовно, оскільки чинний Земельний Кодекс України гарантує кожному громадянину країни виділення кількох ділянок для різних потреб.
При усьому цьому дивним виглядає мовчанням правоохоронців – адже невідомо, чи до усіх 80-ти ділянок розроблені детальні плани територій. Згідно із законодавством, землю не можна передавати у власність якщо немає такого плану.
Ще 86 ділянок “під гаражі” “доми” передано від громади міста згідно із рішенням №1885 – про детальний план територій також у документі не згадується.
Після потрібних “земельних рішень” депутати розглянули і кілька нормативно-правових актів щодо бюджету та фінансування об'єктів інфраструктури міста.
Після цього депутати розійшлися. Інформація про замінування мерії вчергове не підтвердилася.
Тим часом громадські активісти, зокрема – лідери Громадської ради при Ужгородській міській раді – намагалися оскаржити в Ужгородському міськрайонному суді усі прийняті “земельні рішення”. Але поки у суді не взялися розглядати ці скарги. Але це вже – інша історія.
Ярослав Гулан для “Про Захід”
P.S. Публікація базується на фактажі, зібраному із відкритих джерел інформації.
Журналіст готовий оприлюднити альтернативну точку зору щодо будь-якої ділянки,
згаданої у даному матеріалі; висвітлити альтернативну думку будь-кого, чиє прізвище
згадано у матеріалі. У разі виникнення додаткової важливої інформації щодо цієї теми – звертайтеся за адресою: [email protected]