Закарпатські волонтери послухали про «координацію» і працюють далі у звичайному режимі

Опубліковано:

Сьогодні, 19 серпня, відбулася зустріч крайових волонтерів з представниками новоствореного Закарпатського обласного координаційного центру. Як раніше писав Про Захід активна частина волонтерського руху, який допомагає військовим Закарпаття у зоні АТО, доволі бурхливо відреагувала на той факт, що після стількох місяців праці для армії, раптом з'являється центр, який начебто візьметься за координацію загальної роботи. Адже до цього часу волонтери самотужки вже організували роботу, не чекаючи на допомогу армії.
Втім на сьогоднішню зустріч в ОДА прийшла велика кількість волонтерів, громадських активістів та медійників, які, вочевидь, вирішили таки дізнатися, що ж таке ЗОКЦ. Тим паче, що в анонсі координаційний центр обіцяв, що під час зустрічі будуть обговорені всі нагальні питання та розроблено відповідний план дій. В результаті ж Григорій Дорошенко − керівник ЗОКЦ, з перших же слів запевнив присутніх, що крайова влада жодного стосунку до центру немає і останній був створений з ініціативи громадськості. Забігаючи наперед, до кінця зустрічі так і не стало зрозуміліше, яку саме громадськість має на увазі пан Григорій. Позаяк він назвав прізвища людей, які є його соратниками в ГО “Люстраційна комісія Закарпатської області”, зокрема, Сергій Машталер та Микола Железняк.
Потому Григорій Дорошенко відзначив, що члени ЗОКЦ були запрошені на зустріч президента України з представниками волонтерських організацій, і саме вдосконалення координації − це конкретний наказ голови держави. А далі ініціативу, мовляв, підтримала вже і Закарпатська ОДА. До речі, нікого з представників влади на заході й справді не було. Хоча питання, які виникали у учасників зустрічі часто апелювали саме до керівництва краю. Своєю чергою, запевнив очільник ЗОКЦ, координація − це в жодному випадку не керування волонтерами: “ніхто ніким не хоче керувати. Ми раді всіх запрошувати до співпраці. Будемо слухати − радьте”.
Позаяк плану зустрічі, як такого не виявилося, то з перших же питань волонтерів до пана Дорошенка, обговорення вийшло доволі бурхливим. А, якщо врахувати, що на заході була присутня група батьків, діти яких перебувають в зоні АТО, то дуже часто розмова взагалі переходила на крик, взаємні докори та скарги. Зокрема батьки звинуватили владу у бездіяльності та невиконані обіцяного та подякували волонтерам, бо ті − єдині, що намагаються якось допомогти їх дітям.
Через надто емоційне обговорення та відсутність чіткого розуміння мети зустрічі, частина присутніх покинула захід задовго до його закінчення. Наостанок пан Дорошенко запропонував усім охочим залишати свої контактні дані та долучатися до роботи ЗОКЦ.

Про Захід

 


Про Захід