Як на Закарпатті відзначатимуть День незалежності України

Опубліковано:

Як поінформували у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, у рамках святкування Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці незалежності України заплановано провести ряд заходів, які відбудуться в освітній галузі краю. “Про Заходу” повідомили в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Відтак, у районах і містах області буде організовано ряд урочистостей, в яких до святкувань залучатимуться представники освітньої галузі на місцях.
Органами освіти, молоді та спорту заплановані численні заходи, серед яких: Міжнародний фестиваль національних культур “Карпатський Вавилон”, відкритий турнір “Карпатський ведмідь” (м. Ужгород). Також планується провести парад вишиванок, урочисте вручення Паспорта громадянина України дітям, яким у День незалежності виповнюється 16 років (м. Мукачево). Серед найважливіших та актуальних заходів – акція “Подарунок захисникові Вітчизни”, “Допоможемо пораненому бійцеві” (м. Берегово). Також – виставка малюнків та доробок на тему “Україна – єдина країна”” (м. Чоп). Районний конкурс на кращий учнівський проект “Україна – 23 роки державотворення” пройде у Великоберезнянському районі.
Виставка дитячих творчих робіт “Я – людина. Ми – родина. Дім наш – Україна”, фотовиставка “Моя Україно!”, майстер-клас з виготовлення українського віночка відбудуться у Виноградівському районі.

Літературно-музична композиція “Україно, моя рідна країна…”, круглий стіл “Сторінками історії України”, “Люблю Україну, всім серцем люблю” плануються на Іршавщині. А учнівські конференції “З Днем Незалежності, Україно!”, виставка дитячих малюнків “З Україною в серці” – на Міжгірщині. Відкриття пам'ятних знаків Героям Майдану, години державності “Незалежність: ґенеза української історії”, “Україна: шлях у майбутнє”, “Місце України як європейської держави у світовій спільноті” відбудуться на Мукачівщині. У Перечинському районі у таборах з денним перебуванням дітей пройдуть вікторини, конкурси, інформаційні години, перегляди фільмів, приурочені Дню незалежності України.

Цікавий веломарафон “Стежками опришків”, виставки квітів “Тобі, Україно”, “Найкращі квіти – найкращій Україні”, “Нашій Україні, наче тій царівні, Господь уплітає у віночок цвіт” проведуть на Рахівщині.

А на Тячівщині відбудуться поетичні читання, присвячені 23-й річниці незалежності України. На базі сільських будинків культури Хустщини заплановані тематичні вечори на теми: “Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи”, “Тебе благословляємо, Україно-мати”, “Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!”, – зазначили у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.


Про Захід