Ужгородський водоканал сьогодні відключили від електроенергії

Опубліковано:

ПАТ “Закарпаттяобленерго” сподівається, що такі вимушені кроки змусять підприємство подбати про належний розрахунок за спожиті енергоносії  Про це “Про Заходу” повідомила прес-служба ПАТ “Закарпаттяобленерго”

Сьогодні, 18 серпня 2014 року, о 10 годині ранку працівники ПАТ “Закарпаттяобленерго”, як і попереджалось, відключили від електроенергії адміністративний корпус КП “Водоканал м. Ужгорода”. Як повідомив присутнім під час відключення журналістам в. о. генерального директора ПАТ “Закарпаттяобленерго” Артем Мартинюк, про відімкнення товариство проінформувало як Водоканал, так міську владу, облдержадміністрацію, санепідемстанцію, управління СБУ, прокуратуру та громаду міста загалом ще минулого тижня. Причина відключення – заборгованість КП “Водоканал м. Ужгорода” перед ПАТ “Закарпаттяобленерго”, яка станом на 1 серпня 2014 року сягнула 2 млн. 579 тис. грн.

“Тому рішення про відключення – вимушений крок, – пояснив журналістам Артем Мартинюк. – На жаль, на сьогодні, коли в Україні оголошений надзвичайний стан в енергетиці, коли вугільні шахти зруйновані й теплоелектростанції з перебоями отримують вугілля для виробництва електроенергії, кожна гривня на рахунку, кожне підприємство – на контролі”.

Згідно з графіком, енергетики вже завтра повинні відімкнути від електропостачання насосні станції у с. Минай та в Новому мікрорайоні Ужгорода. Це означає, що майже половина міста може опинитися без централізованого водопостачання.

Директор КП “Водоканал м. Ужгорода” Юрій Омеляненко також сьогодні поспілкувався з журналістами. Він підтвердив наявність заборгованості перед ПАТ “Закарпаттяобленерго” і пояснив причину, чому вона виникла. З його слів, насамперед проблема в тім, що населення вкрай погано розраховується за спожиту воду. “Причина цього криється найперше в популістському рішенні Ужгородської міської ради, коли депутати, перевищивши свої повноваження, прийняли рішення, за яким населення має платити за старими тарифами в 6,87 грн. за кубометр, а не за новими, які відповідають собівартості, – пояснив Юрій Омеляненко. – Мешканці міста в такій ситуації просто не розуміють, платити чи ні, думають, приміром, що платять за завищеною ціною, хоча це не так, бо за тарифами, приведеними до собівартості, платить вся країна, а отже, платитиме й Ужгород. Але непродумані заяви призвели до того, що більшість ужгородців перестали оплачувати послуги: якщо досі відсоток оплати за спожиті послуги становив 104 % (така цифра – з урахуванням погашення боргів попередніх років), то наразі не досягає й 50 відсотків. Так і виникає заборгованість.
Але насправді платити потрібно, до того ж за новими тарифами, вони відповідають чинному законодавству, їх погодила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Більше того: днями на наш запит щодо законності тарифоутворення та термінів набуття чинності нових тарифів на водопостачання від Нацкомісії надійшла відповідь. У листі вказано: “Відповідно до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1073, рішення Комісії, прийняті у межах її повноважень (зокрема, про встановлення тарифів ліцензіатами у сфері централізованого водопостачання та водовідведення), оформлюються постановами та обов'язкові для виконання суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання на суміжних ринках. Згідно зі статтею 15 Закону України “Про природні монополії”, рішення комісії підлягають виконанню у визначені ними терміни”. Тобто, рішення комісії є законними, і ми, КП “Водоканал м. Ужгорода”, і громада міста зобов'язані виконувати його”.

На сьогодні ситуація патова: влада поки що не реагує на проблему, в результаті якої може виникнути екологічна катастрофа в Ужгороді. Якщо питання не зрушиться з мертвої точки, ПАТ “Закарпаттяобленерго” просто вимушене буде вимикати насосні та каналізаційні станції міста. Наразі сподівання тільки на те, що допоможе розв'язати проблему обласна влада та інші структури.

 


Про Захід