Пенсіонери – не продають голос (Відео )

Опубліковано:

Українські пенсіонери звертаються до кандидатів не принижувати їхню гідність подачками, а українців просять не продавати свій голос.  Про це йдеться в соціальному ролику “Гідність не має віку”.

“Пенсіонери не бидло, не треба до них так ставитися. Ми маємо свою честь і маємо свою гідність”, звертається до кандидатів 58-річна пенсіонерка з Києва Наталя .

 “Якщо вони думають, що вони всіх куплять, вони всіх не куплять”, – каже пенсіонерка з-під Львова Богданна Лотоцька.

“За ті начебто безкоштовні цукор і гречку, доведеться платити майбутнім дітей,  переконаний пенсіонер з Донецька Сергій Федорчук.

“Подумайте про те, що ви зраджуєте своїх дітей, внуків і цю країну, за яку покладено вже дуже багато життів”,  – лунає від героїв соціального ролика “Гідність не має віку” до їх ровесників.

Загалом у зйомках взяли учать десять пенсіонерів, які наголосили,  що вибір відбуваються раз в п'ять років, а кілограми гречки , цукру і кількасот подарованих гривень закінчаться вже за кілька тижнів. А що далі?

Автор ролика “Гідність не має віку” журналіст Мар'яна П'єцух каже: “Українські пенсіонери в своїй абсолютній більшості доведені до зубожіння. Цим і користаються політики, роздаючи всякого роду подачки, і отримуючи за це голоси вдячності. Тому логічно, що ніколи політики, які займаються підкупом, не будуть покращувати добробут людей – адже саме бідність потенційних виборців і допомагає їм отримати депутатський мандат. Тому є потреба достукатися до тієї когорти, яка готова продавати свій голос, з поясненням: продаючись, ви ще більше погіршуєте своє становище, стаєте ще біднішими. Найкраще цю тезу до пенсіонерів можуть донести такі ж пенсіонери, які отримують таку ж тисячу-півтори в гривень в місяць, за як прожити сьогодні майже неможливо. Попри те вони не готові продаватися”.

Нагадаємо, під час першого туру виборів та загалом під час виборчої кампанії мали масові випадки прямого та непрямого підкупу виборців. Від імені партій чи кандидаті роздавали цукор, аптечки , мед, картоплю, окуляри,  так звані соціальні картки, на які обіцяли компенсувати підвищення комунальних тарифів тощо. Підкупом займалися як провладні, так і опозиційні політичній сили.

За результатами моніторингу виборчої кампанії жовтня 2015 року, громадська мережа ОПОРА зафіксувала 290 випадків підкупу виборців.

Про Захід