Осінь в Ужгороді: 5 найкрасивіших місць для прогулянок і фотосесій (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Опубліковано:

Сонячні дні останніх двох тижнів дають змогу насолодитися всіма барвами золотої осені. От тільки в Ужгороді вона й не зовсім золота, бо завдяки поширеним у місті різним екзотам, наша осінь виблискує неймовірними кольорами. Де варто погуляти цими вихідним та куди краще йти на осінні фотосесії – покаже “Про Захід”.

 

1. Набережна Незалежності. Ужгородські липи як не зацвітають одночасно, так і золотіють поступово – саме це робить набережну Незалежності такою яскравою восени. Деякі сорти лип там стоять ще зелені, деякі – яскраво-жовті, а під третіми вже шарудить засохле листя. Особливо живописно набережна виглядає з берега річки, фотографії тут виходять чудові.

2. Ботанічний сад УжНУ. Ось де осінь видно у всій красі! Прямо на вході відвідувачів зустрічає надзвичайної краси кущ горизонтального кизильника з Китаю. Він так рясно осипаний яскраво-червоними ягідками, що виглядає одним суцільним червоним дивом.

Також дуже гарно виглядають у ботсаду дерева понцируса родом з Гімалаїв. На них якраз дозріли яскраві плоди, схожі на вид і на запах на маленькі лимони. У їжу вони не придатні, але з них легко можна і собі виростити домашнє колюче деревце. Перевірено автором фото.

У ботанічному саду можна побачити ще багато всілякої краси. Наприклад, гарно дали плоди барбарис та гостролистий падуб.

Та й взагалі прогулятися його тихими алеями – одне задоволення.

3. Альпінарій. Сам по собі альпінарій не мав би виділятися восени нічим особливим, але ужгородський альпінарій, завдяки висадженим біля паркану кленам, зараз весь засипаний золотими листочками.

Виглядає все це дуже красиво, тож не дивно, що у цьому скверику постійно фотографується молодь.

4. Площа Петефі. Це місце зараз неймовірно красиве. Перш за все завдяки двом яскраво-жовтим ґінкго, одне з яких росте на частині площі біля Будинку побуту, а друге – за пам'ятником Петефі.

Сам пам'ятник теж виглядає дуже яскраво. Його по периметру оздобили клумбою з різнокольорових кущів хризантем.

5. Дендропарк Лаудона. Залишки колись величезного дендропарку Іштвана Лаудона красиві у будь-яку пору року, але зараз, мабуть, найяскравіші. Багряний дівочий виноград переплітає вічнозелену пишну хвою, а вже згадуваний ґінкго осипає свої незвичної форми жовті листочки.

 

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Про Захід”

 

Про Захід