Автомобіль – це розкіш, водійські права також

Опубліковано:

 З 1 червня водійські права стали майже вдвічі дешевшими. Документ старого зразка коштував 220 гривень. Через зниження собівартості нових бланків посвідчення – ціна змінилася. – З 28 травня 2014 року при закупівлі бланкової продукції посвідчення водія та отримання посвідчення водія на право керування і здача іспитів. Сума складає 140 гривень. 

 
При обміні посвідчень водія на право керування транспортними засобами сума складає 114 гривень, – резюмував інспектор реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ УМВС України в Закарпатській області Сергій Славич. Натомість, зросли в ціні послуги автошколи. Теоретичний курс, практичні заняття, оформлення документів – все це коштує майже 4 тисячі гривень. Дві сотні доведеться “викласти” за медичну довідку та фотокартки. Вартість навчання в автошколі коливається у залежності від категорії Про те, скільки саме коштують тепер права в залежності від категорії детальніше розповів заступник директора автошколи Олександр Берташ: 
 
– Підготовка на категорію “А” і “А1” коштує одна тисяча гривень + витрати на пальне. Наступна категорія легкового автомобіля – категорія “Б” коштує в нас дві з половиною тисячі. Для студентів є знижка 200 гривень і плюс витрати на бензин – це 4 літра на кожне водіння. Чотири літри бензину – це шістдесят – сімдесят гривень. Тож лише за двадцять обов'язкових практичних занять необхідно сплатити 1200 -1400 гривень. 
 
А ось як отримати водійське посвідчення на Закарпатті розповіли самі курсанти: – Я за навчання заплатила одразу. Ми відкладали з чоловіком, готовилися. Він заплатив, зробив подарок мені, – каже Світлана Товт. Також своїми враженнями поділився ще один курсант Антоніна Шоля: – Підійшов варіант частинами платити, тому що іноді не можна заплатити усю суму одразу. У порівнянні з 2013 роком – навчання в автошколах здорожчало на 25 %. 
 
Про Захід