Переселенці не будуть більше прив'язані бюрократією довідок до місця, – Пацкан

Опубліковано:

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив нардеп Валерій Пацкан.

“Сьогодні, як один зі співавторів, взяв участь у прес-конференції на тему “Прийняття нового закону про внутрішньо переміщених осіб – перемога правозахисної спільноти України” в інформаційному агентстві “Уніан. 
Хочу трохи розказати про суть цього закону.

Головним мотивом для його створення було прагнення допомогти 1,5 мільйона людей, які через війну були змушені залишити свої домівки.

З прийняттям Закону переселенці більше не будуть прив'язаними до місця реєстрації, а процес отримання довідки внутрішньо переміщеної особи значно удосконалений та спрощений. Відтепер реєстрація в паспорті не буде обов'язковою умовою, щоб переселенці могли стати на облік. Довести своє проживання в Криму або зоні АТО буде можна, просто пред'явивши атестат, право власності на житло чи інші документи. 

Радий зазначити, що на думку правозахисників цей закон відповідає всім нормам міжнародного права.

При розробленні закону ми тісно співпрацювали з правоохоронцями, Прикордонною службою України, СБУ і зрештою виробили документ, який реально повинен полегшити життя переселенців. 

Втім, це лише початок роботи. Наразі я запропонував провести 2 виїзних засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Перше – на території, що розташована близько до лінії розмежування. Друге – в одному з регіонів України, де проживає багато переселенців. Проведемо ми їх із залученням правозахисників, фахівців, громадськості, представників самих переселенців, щоб максимально ефективно обговорити й знайти рішення проблем вимушено переміщених осіб. 

Це наші співгромадяни, земляки, які опинилися в скрутному становищі. Наш обов'язок – допомогти їм пережити критичну ситуацію. Особисто я обіцяю докласти всіх своїх зусиль для вирішення цього питання,” – написав він. 

Про Захід