Підствольний гранатомет та безакцизні товари у авто виявила вівчарка (Фото)

Опубліковано:

Нещодавно в ЗМІ пройшла інформація про те, як на посту ДАІ в Нижніх Воротах правоохоронці затримали підствольний гранатомет і контрабандні цигарки. Але мало хто знає, що викрила зловмисників… міліцейська вівчарка Злата з кінологічного центру УМВС області.

Міліціонер-кінолог Семен Поцко і його 3-річна німецька вівчарка Злата – одні з кращих в кінологічному центрі закарпатської міліції. Навесні вони вже побували в зоні АТО на сході України, тепер збираються туди знову.  Злата натренована на пошук зброї та вибухівки.

Нещодавно ця розумниця-вівчарка не дала зловмисникам провезти на Закарпаття зброю та контрабандні цигарки.

Про цю спецоперацію краяни знають із повідомлень в ЗМІ. На пост ДАІ в Нижніх Воротах з львівської сторони заїхав легковий автомобіль “Рено”. Там на нього вже чекали правоохоронці – оперативники СБУ, працівники ДАІ та прикордонники. Була інформація, що водій, котрий назвався волонтером, може везти зброю.

– Під час обшуку машини Злата спочатку зреагувала на салон автомобіля. Сіла на сидіння і цим дала знати, що там щось є, – розповідає інспектор-кінолог з пошуку вибухових речовин та зброї Семен Поцко.

З-під сидіння машини правоохоронці витягнули два патрони. Як потім пояснив власник іномарки, ці патрони “сувенірні”, без пороху…

Кінолог продовжив обшук. Злата стала принюхуватись до багажного відділення автомобіля, давши зрозуміти, що там щось є.

У багажнику “Рено” були речі, на перший погляд, безпечні. Непримітний саббуфер(колонка) для музики. Вона абсолютно не викликала підозри, нормально працювала. Та розумниця Злата продовжувала виявляти “професійний” інтерес до “музики”.  Усе стало на свої місця, коли працівник СБУ виявив у саббуфері поліетиленовий згорток, а в ньому – підствольний гранатомет (ГП 25) до автомата Калашникова.

Далі в салоні автомобіля знайшли ще й 17 блоків цигарок “Навігатор” без акцизних марок.

– Для нас це радість – служити там, де ми потрібні. І Златі ця робота також дуже до вподоби. Недарма кажуть, що тварини подібні на своїх господарів”, – каже міліціонер-кінолог Семен Поцко.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області

Про Захід