Через тиждень на Закарпатті стартує фестиваль-конкурс “Яскрава країна”

Опубліковано:

З 28 по 31 жовтня в Ужгороді за підтримки Закарпатської облдержадміністрації, управління культури ОДА й управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міськради відбудеться ІІ-ий Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс “Яскрава країна”.

Участь у мистецькому дійстві візьмуть більше тисячі виконавців із майже всіх регіонів України, зокрема, з Донецької, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Черкаської, Полтавської, Київської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської, Львівської та Закарпатської областей. До слова, переважна частина учасників уперше відкриють для себе мальовниче місто над Ужем.

Основна мета фестивалю – познайомити дітей та юнь (6-25 років) зі східних, центральних та південних регіонів з багатою історичною та культурною спадщиною Закарпаття – унікального краю, де в мирі та творчій співдружності проживають представники різних національностей.

Учасники фестивалю демонструватимуть свою майстерність із хореографії, вокалу та в інструментальному жанрі глядачам і професійному журі, в складі якого – відомі діячі культури й мистецтв України: В'ячеслав Вітковський, Наталія Лігай, Володимир Деркач, Андріс Капіньш, Ольга Верховенко (м.Київ), Лариса Стадніченко (м.Одеса), Василь Піпаш, Наталія Головко, Оксана Лань (м.Львів), Іван Пастеляк, Світлана Стегней, Олександр Садварій (м.Ужгород), Віктор Янцо (м.Мукачево).

Програма фестивалю передбачає низку мистецьких акцій, власне творчі змагання та фінальний гала-концерт.

28 жовтня – День відкриття фестивалю:

14:30 – Концерт “Ужгород вітає” (Ужгородський залізничний вокзал);

17:45 – Церемонія відкриття фестивалю (Театральна площа);

18:00 – Театралізоване дійство, файер-шоу (Ужгородський замок).

 

29 жовтня – 1-ий конкурсний день:

11:00-18:00 – Паралельно працюють 2 конкурсні майданчики:

– Хореографія – Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості;

– Вокал та інструментальний жанр – Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Задора.

 

30 жовтня – 2-ий конкурсний день:

11:00-18:00 – Повторення програми попереднього дня;

19:00 – Концерт гурту “РОКАШ” (Закарпатський обласний державний український музично-драматичний театр).

 

31 жовтня – Гала-концерт і врочисте завершення фестивалю у Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі. Початок о 14.00.

 

Довідка

Громадська організація “Яскрава країна”, яка є ініціатором та організатором конкурсу, має десятирічний досвід проведення фестивалів дитячо-юнацької творчості: всеукраїнський фестиваль конкурс дитячої та юнацької творчості у м.Трускавець, фестиваль-конкурс циркового мистецтва у Дніпропетровську, дитячі фестивалі-конкурси в Криму (до 2014 року), фестиваль українського народного мистецтва на Хортиці, фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості в Чернігові, фестиваль вокального мистецтва та класичного балету в Одеській національній опері.

 

Про Захід