Державний та недержавний сектори об’єднуються для створення єдиної системи надання безоплатної правової допомоги закарпатцям

Опубліковано:

20 жовтня 2015 року в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області  відбулася трьохстороння робоча зустріч керівництва обласного центру з регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області Олегом Григор'євим та  представниками Благодійного Фонду “Розвиток”.

Під час зустрічі було прийнято стратегічне рішення – об'єднати досвід, знання та ресурси державного та громадського секторів у питаннях надання безоплатної правової допомоги вразливим верствам населення Закарпатської області. Було обговорено план дій з розширення доступу мешканців Закарпаття до правової допомоги через спільну діяльність, спрямовану на створення міських цільових програм щонайменше в п'яти містах області. Це дозволить мешканцям Закарпаття з наступного року користуватися правовою системою та юридичними послугами безоплатно.

“Забезпечення рівного доступу до засобів правового захисту є однією з найбільш складних проблем для демократичних правових держав у всьому світі.  Консолідація зусиль та спільні дії, спрямовані на інтеграцію первинної та вторинної правової допомоги, дозволять створити єдину систему надання професійної безоплатної правової допомоги в Закарпатті, яка допоможе малозабезпеченим громадянам, дітям-сиротам, біженцям, ветеранам війни та іншим вразливим категоріям осіб у реалізації та захисті своїх прав”, – зазначив під час зустрічі Олег Григор'єв.

У свою чергу,  директор Закарпатського регіонального центру БВПД Василь Попадинець наголосив: “Постійний моніторинг правової системи і забезпечення високоякісних послуг у сфері надання вторинної правової допомоги в Закарпатській області – це ключові елементи ефективної та дієвої правової системи. Ми несемо відповідальність за якість надання правової допомоги, тому ми співпрацюємо тільки з адвокатами, які мають високий рівень юридичної освіти та постійного підвищують свій рівень професійної кваліфікації”. 

Координатор проектів Благодійного фонду “Розвиток” Наталія Козир поділилася своїм досвідом зі створення та впровадження першої на Закарпатті міської цільової програми з надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачево. 

ombudsman.gov.ua

Про Захід