На Закарпатті планують пожвавити сільський туризм

Опубліковано:

Задля активізації розвитку сільського туризму та налагодження співпраці між власниками сільських садиб області та управлінням туризму і курортів, в облдержадміністрації відбулася нарада з вищезазначеними суб'єктами туристичної діяльності.

У нараді взяли участь представники спілок, які займаються розвитком сільського туризму на території районів та окремі власники сільських садиб, які надають туристичні послуги.

Начальник управління туризму та курортів Денис Ман повідомив, що згідно з проведеним у 2014 році моніторингом, на території області нараховується близько 400 садиб, які включені до щорічного каталогу „Сільський туризм Закарпаття. Сільські садиби щиро запрошують”. У більшості районів створено районні спілки сприяння розвитку сільського туризму. Активну роботу у напрямку розвитку сільського туризму проводять у Берегівському, Мукачівському, Свалявському, Рахівському, Тячівському районах.
Однак, у розвитку сільського туризму на території області відчутні негативні зміни. На Берегівщині, де пріоритетним видом є сільський туризм, у 2014 році різко зменшилася кількість садиб, у яких пропонують туристичні послуги. У  селах Боржава, Вари, Бене, Мужієво та Яноші нині тільки 30 садиб, водночас у 2013 році їх було 121.

Під час наради обговорили проблемні питання розвитку туризму у сільській місцевості. Зокрема, це важка доступність до сіл через відсутність належних доріг та проблеми з вивозом сміття. Ці чинники сприяють негативному враженню туриста про Закарпаття.
Власники сільських садиб відмітили, що кількість туристичних потоків на територію села різко впала. Якщо ще 2 роки тому сільські садиби відвідували іноземні туристи то зараз переважають українські.

Тож під час наради вирішили створити туристичний маршрут, який буде зручним для туристів та включатиме відвідування сільських територій Закарпаття.

За результатами наради вирішили внести до проекту Програми розвитку туризму та курортів у Закарпатській області на 2016-2020 рр. пункт ,,Підтримка розвитку сільського та агротуризму в області як необхідної передумови комплексного соціально-економічного розвитку села” та визначити сільський туризм одним з пріоритетів розвитку туристичної галузі на Закарпатті; провести семінар-навчання організації сільського зеленого туризму для власників сільських садиб області на території Великоберезнянського та Берегівського районів; опрацювати основні напрямки для покращення туристичної інфраструктури області, зокрема лобіювати ремонт під'їзних доріг до туристичних об'єктів. А також оновити базу даних сільських садиб Закарпатської області та відповідно до неї випустити щорічний каталог „Сільські садиби щиро запрошують” та спільно з сільськими господарями розробити туристичний маршрут „Сільськими садибами Закарпаття” та провести інформаційний тур для туризмознавців та представників ЗМІ.

Управління  туризму та курортів Закарпатської ОДА

Про Захід