У Закарпатській філармонії звучатиме фортепіано

Опубліковано:

У рамках проекту “Музика вихідного дня” 11 жовтня у Закарпатській обласній філармонії з програмою “Перлини української фортепіанної музики ХХ ст.” виступить Віоліна Петриченко (Німеччина). Початок концерту о 17.00. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Ужгородці та гості міста зможуть послухати у виконанні німецької гості музику, яка не так часто звучить на наших сценах. А саме, твори Левка Ревуцького та Віктора Косенка, “Картинки Гуцульщини” Миколи Колесси, “Українську сюїту” Ігоря Шамо, “Карпатську фантазію” Юрія Шамо. 

Віоліна Петриченко народилась і виросла в Запоріжжі, закінчила Запорізьке музичне училище, потім Київську Національну музичну академію імені П.Чайковського. А далі талановита дівчина продовжила навчання у Веймарі та Кельні (Німеччина). Паралельно завжди займалася музикознавством, брала участь у міжнародних конференціях, у16 років видала свою першу теоретичну роботу. Вдосконалювала виконавську майстерність на майстер-класах Петера Нагі, Ференца Радоса, Джеффрі Сванна, Євгенa Сковороднікова, Бернда Гетцке, Конрада Ельзера, П'єра-Лорана Емара. За особливі академічні та мистецькі досягнення Віоліна Петриченко отримала численні відзнаки, призи та нагороди від різних західних музичних фондів. Побувала на багатьох фестивалях, грала для німецького радіо культури та телебачення. У 2011 р. разом із саксофоністкою Кірстін Нідерштрасер заснувала дует “Кіоль”.Нині Віоліна Петриченко мешкає в м. Кельні і є доцентом Кельнської музичної академії з класу фортепіано. З великим успіхом гастролює країнами Західної Європи (Німеччина, Голландія, Франція, Австрія, Іспанія, Чехія) і за першої-ліпшої можливості пропагує українську музику. Так з'явився її сольний компакт-диск з фортепіанними творами О.Скрябіна та першими записами українського композитора В.Косенка. На Заході нашу співвітчизницю зараз називають “видатною слов'янською піаністкою”.

Підготувала Таїсія Грись

Про Захід